Історія Люди Фото

На Косівщині відновили криївку УПА, де загинули Нескорений і Кичера (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 14 жовтня, на День захисника України, в селі Пістинь Косівського району відкрили криївку УПА.

В урочистостях взяли участь голова Косівської райдержадміністрації Петро Іванишин, заступник голови райдержадміністрації Назарій Бойчук, т.в.о директора ДП «Кутське лісове господарство» Андрій Ониськів, Пістинський сільський голова Тарас Бейсюк та родини загиблих воїнів, інформує пресслужба ОДА ІФ, пише Репортер.

9 квітня 1952 року на місці, де тепер розташована криївка, провели свій останній бій і загинули в боротьбі за волю та незалежність України референт пропаганди Коломийського райпроводу ОУН, уродженець села Стопчатів Ковалишин Василь – «Нескорений» та його охоронець, легендарний кулеметник УПА Ілюк Дмитро – «Кичера», уродженець села Кривопілля Верховинського району. Трагедія сталася через порушення правил конспірації: про місце пристанища мали знати лише ті, хто в ньому перебував. Але в перших числах квітня криївку покинув підпільник Андрій Мотрук- «Сірко», котрий незабаром потрапив до рук чекістів та погодився на співпрацю і вже, як агент «Василько», привів на хребет Кам’янистий опергрупу МГБ.

Читайте також: Вояків ховають у Незвиську. На Прикарпатті буде перший збірний військовий цвинтар (ФОТО)

Але окрім «Нескореного» і «Кичери» там перебував земляк «Василька» Ярослав Грабчук-«Дунай». Опору він не чинив і згодом став ще одним спецагентом – «Кузьмичем», спричинивши арешти і переслідування родин, які допомагали підпіллю.

За ініціативи і сприяння лісничого Косівського лісництва Петра Пліхтяка та спільними зусиллями районної влади, Пістинської сільської ради, Кутського лісництва, громади села Пістинь було відновлено криївку в пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи свій рідний край.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.