Афіша Відео Культура Фото

Франківська телеведуча Оксана Лісовська зняла “Родинну історію” (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
«Родинна історія» – таку назву має документальний фільм, створений на телеканалі «Галичина». За спогадами своєї тітки Ольги Лавринець (з дому Кулини) історію виклала авторка сценарію та режисерка Оксана Лісовська.

Героїня фільму і зараз живе у Калуші, багато років вона була активісткою Союзу Українок. У спогадах жінка розповідає про своє дитинство, юність. Дещо з цієї розповіді втілили в ігрові сюжети, пише Репортер.

Зйомки відбувалися в лісі поблизу села Погоня та в Калуші – у недобудованій хаті родини Тарновських, яка на час зйомок перетворилась на сибірський барак.

Олю Кулину в дитинстві та юності зіграли Христина та Діана Ткачук. Маму Олі — заслужена артистка України Галина Баранкевич.

Оператори фільму Любомир Ботюк і Віталій Яков’як дебютували в жанрі документального фільму, як і режисерка Оксана Лісовська та художник-графік Станіслав Ігнатюк. Проте тема була близькою для всіх. Адже саме з таких особистих і родинних історій складається історія країни. А пам’ятати ці події та розповідати про них наступним поколінням необхідно. Це – як вакцинація від байдужості.

Діти-акторки насправді дуже глибоко прожили біль і радість своєї героїні. Під час зйомок та після них було ще багато розмов і роздумів. Родини дівчат також доклалися до творення фільму: Михайло Ткачук допоміг із декораціями, Тетяна Ткачук та Оксана Романюк — з костюмами для дітей. А Богдан Ткачук створив музику для фільму, яка дуже підсилила зміст та емоції.

«Родинну історію» можна буде побачити в етері «Галичини» в суботу, 31 жовтня, о 21.20 та в неділю, 1 листопада – о 14.30 і 19.50. А про те, як і чому творці фільму взялися за цю роботу, вони розкажуть у програмі «Заради пам’яті», яку можна подивитися напередодні – в п’ятницю о 20.15 і в суботу о 9.10 та 16.20.

Творча група фільму “Родинна історія”

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.