Вступна лекція на екологічну тематику відбулася у студентському просторі Paragraph, розташованому в приміщенні Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Лектором виступив Роман Болейчук, засновник першого веганського кафе в Івано-Франківську, координатор кліматичної програми «Активуй енергію».
Учасники переглянули відео та презентацію про досвід сортування сміття за кордоном, а також дізналися, де в нашому місті можна здати відходи.
До теми: Де на Франківщині можна здати вторсировину – мапа
Болейчук розділив сміття на основні фракції: папір (основна частка сміття, яке викидається щодня), пластик (часто шкідливий і важко переробляється), скло (сортують по кольорах; термоскло не приймають на переробку) і метал (відносити у відповідні пункти, так як немає потрібних контейнерів біля будинків). Батарейки і лампочки не можна викидати, а лише утилізувати у спеціальних пунктах прийому. На жаль, постійно діючих пунктів, які б не лише приймали, а й переробляли небезпечне сміття, немає у нашому місті.
«Я займаюсь сортуванням сміття близько чотирьох років. Для мене найперший крок був найскладнішим. Я читав про це, спілкувався з людьми, сортував сміття вдома, але це все було хаотично і, як наслідок, все одно викидалося в одну купу. Першим кроком є організація простору вдома,» – розповів Роман Болейчук.
До теми: Проблема. Куди здати лампочку?
Також у Івано-Франківську розпочинається еко-марафон, який триватиме від сьогодні по 31 травня. У рамках проекту учасники зможуть переглянути фільми на екологічну тематику, взяти участь у еко-забігу, навчитися виготовляти екологічну косметику та еко-сумки.
Роман пропонує всім, хто дбає про планету, замінювати целофанові пакетики на багаторазові бокси та еко-сумки. В українських реаліях, каже лектор, часто порушують правила маркування пластику і не переробляють багато видів сміття, тому ентузіазм кожного у сфері сортування сміття є надважливим.
Comments are closed.