Розваги Фото

У Франківську дітей вчили малювати писанки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
у п’ятницю, 23 березня, в Музеї мистецтв Прикарпаття був майстер-клас з писанкарства.

Музей щороку організовує майстерню з малювання писанок до Великодня – пише “Репортер”.

Музейні працівники займаються з дітьми зі шкіл, організацій, є індивідуальні гості. Сьогодні тут безкоштовне заняття для сімей, які мають пільги, всім іншим такі заняття обійдуться в 40 гривень з людини.

“Ми щороку до Великодня робимо такі майстер-класи, – каже молодша наукова співробітниця музею Юлія Паучек. – Технологія така: писанки малюють на сирому яйці за допомогою писачка і розтопленого воску, після чого яйце по черзі фарбується у декілька кольорів – від світлішого до темнішого, а потім, за допомогою свічки, з яйця знімаються залишки воску”.

За словами Юлії, якщо яйце залишиться цілим, то жовток висохне і писанку можна буде зберігати довгі роки, або ж його можна видути.

“Писанкарством раніше займались жінки і дівчата в кожній родині, тепер – це вже мистецький спосіб дозвілля, бо не кожна жінка вміє, може та має на це час. Ми стараємось відроджувати традицї і давати можливість людям спробувати, бо в давнину це, як і вишивка, ткацтво – не було чимось особливим. В 19-му столітті вчені почали досліджувати види народного местецтва і ці способи дозвілля назвали по-іншому, це вже писанкове мистецтво, вишивальне мистецтво, мистецтво ткання сорочок” – розказує майстриня.

За її словами, хоча справа і вважається жіночою, зараз в Україні багато майстрів-чоловіків високого рівня, наприклад, Олександр Опарій зі Львова створює дуже красиві авторські писанки, такі орнаменти піддаються певній стилізації. У музеї пропонують простіші зразки, бо вчаться, переважно, діти, вони не здатні одразу зробити якийсь високохудожній твір, хоча, приходять і люди з художньою освітою – розповіла Юлія.

Такі заняття Юлія проводить удвох з колегою Іванною Равлюк.

“Приміщення вміщає 25 людей, бувало, що приходило і 30, але зручніше працювати у такій затишній атмосфері, коли кожній людині можна приділити достатньо часу, а, оскільки нас тут двоє, хочемо, аби кожна  людина закінчила свою писанку”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.