Те, що взимку треба їздити на відповідній гумі, не новина. Та їзда на зимових покришках має багато нюансів. Знання цих тонкощів допоможе зберегти резину на довше.
На зимовій гумі рекомендують їздити, коли вже випав сніг. Проте краще її поставити вже тоді, коли температура опустилася до +7°С градусів. На перший погляд, зарано, та, з іншого боку, це добре збереже нерви. Якщо трохи раніше за інших придбати й поставити потрібну гуму, то можна уникнути стояння в чергах на шиномонтаж пізніше, коли випаде сніг. Та й прізвисько «підсніжник» уже буде не про вас.
Кожного разу, коли міняєте шини, треба збалансувати колеса.
Багато водіїв ставлять зимову гуму лише на ведучу вісь машини, та цього категорично не варто робити. Якщо авто задньопривідне й шини встановлені на задню вісь, вони збільшать зчеплення з дорогою, але при гальмуванні, коли основне зусилля передається наперед, гальмівний шлях збільшиться. При поворотах літня гума на передній вісі легко піде в занос, «зловити» його кермом складніше, ніж, скажімо, знесення заднього моста. Коли ж літня гума стоїть ззаду, а машина передньопривідна, то в повороті вже є ризик заносу задньої осі, а це ще гірше.
Єдині ротації, які треба робити, – міняти зимову гуму між передніми й задніми вісями. Таку перекидку фахівці радять робити кожні 8 тис. км. Тільки не міняйте напрямок їхнього обертання.
У будь-якої шини через кілька сотень кілометрів верхній шар трохи переробляється, та й сама шина проходить обкатку. Для зимової гуми термін обкатки – 500 км.
Також взимку не рекомендується їздити швидше, ніж 80 км / год. Не варто різко гальмувати й буксувати.
Важливим є й тиск у шинах. За ним треба уважно слідкувати. У жодному разі не можна перекачувати – це зменшить зчеплення з дорожнім покриттям. Максимальне перевищення тиску – 0,2 бар вище рекомендованого виробником. Коли ж застрягли у снігу, тиск у шинах так само не треба змінювати, це лише нашкодить. Краще просто відкопати машину або витягти її буксиром.
Коротко про головне:
– регулярно очищайте протектор від застряглих у ньому твердих предметів (каміння, уламки скла і т. д.);
– старайтеся не допускати пробуксовки й різкого гальмування, особливо на початку експлуатації зимової гуми;
– не залишайте машину в калюжі – якщо колеса примерзнуть, ви ризикуєте залишитися без кількох шипів;
– бережіть шини від потрапляння на них нафтопродуктів, хімікатів та інших речовин, які руйнують резину.
Comments are closed.