Авто

За кермом хворіти не можна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Питання придатності чи непридатності людини до водіння виникає на практиці лікарів будь-яких спеціальностей. Самі ж хворі часто не здогадуються, що їх захворювання може бути протипоказом. Медики у цьому випадку керуються законом МОЗ України № 299 від 24.12.99 року – там є перелік хвороб, з якими до керма допускати не можна. Спробуємо викласти це більш-менш лаконічно.

driver sleeps in a car

З точки зору офтальмолога. Люди, які мають хронічні захворювання оболонки ока, стійку диплопію (двоїння в очах), обмеження поля зору на більш ніж 20 градусів, порушення відчуття кольору, різні захворювання сітківки ока або зорового нерва та глаукому – не можуть сідати за кермо.

З точки зору невропатолога. Епілепсія та синкопальний стан (короткочасна раптова втрата свідомості). Питання про допуск вирішуються індивідуально.

З точки зору ендокринолога. Цукровий діабет. У разі інших ендокринних захворювань зі стійкими і вираженими порушеннями функції рішення приймається індивідуально на підставі висновку ендокринолога; у разі захворювання з розладами свідомості, схильністю до коматозних станів – непридатні.

«При низькому рівні цукру в крові дуже небезпечно водити автомобіль. Якщо ви за кермом і відчуваєте симптоми гіпоглікемії, акуратно з’їдьте з дороги та з’їжте щось, що містить глюкозу (цукор). Зачекайте не менше 15 хвилин і при необхідності поїжте ще, – радить ендокринолог Надія Скрипник. – Кожен з діабетиків повинен мати при собі глюкометр. Заміри рівня цукру потрібно робити перед поїздкою. При тривалому водінні теж бажано періо­дично проводити контрольні тести. При невеликому зниженні рівня глюкози людина може почувати себе нормально і пропустити піковий момент».

З точки зору нарколога. Наркоманія, алкоголізм, токсикоманія. Такі кандидати на водійські права допускаються до їх отримання тільки після лікування і повного (!) одужання.

З точки зору кардіолога. Вроджені чи набуті пороки серця і судин, стан після операції на серці та великих магістральних судинах, імплантовані штучні водії ритму серця, хвороби серця будь-якої етіології, аритмії, хронічна ішемічна хвороба серця, в тому числі стан після перенесеного інфаркту міо­карда – питання про допуск вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через рік (на підставі висновків спеціалізованих закладів), за винятком осіб зі стенокардією спокою; гіпертонічна хвороба II-III ст.: питання про допуск осіб з гіпертонічною хворобою I ст. вирішується індивідуально.

З точки зору травматолога. Відсутність однієї верхньої чи нижньої кінцівки, деформація стопи чи кисті, відсутність пальців (фаланг) чи нерухомість міжфалангових суглобів, а також різні захворювання, в результаті яких виникають обмеження руху або болючість при русі.

«Як виняток до водіння можуть допускатися особи з ампутованою нижньою кінцівкою на рівні гомілки і протезом, якщо ампутаційна кукса не менше 1 / 3 гомілки і рухомість у колінному суглобі ампутованої кінцівки повністю збережена, – говорить лікар-травматолог Володимир Коцкович. – Інколи трапляються випадки, коли у пацієнта спостерігається вкорочення нижньої кінцівки більше ніж на 6 см. Водії, що проходять періодичний медичний огляд, можуть бути визнані придатними, якщо кінцівка не має дефектів кісток, м’яких тканин і суглобів, об’єм рухів збережений, довжина кінцівки більше 75 см (від п’яткової кістки до середини великого вертлюга стегна)».

З точки зору ЛОРа. Повна глухота на одне вухо, хронічне однобічне чи двобічне гнійне запалення середнього вуха, гнійний мастоїдит (кіста або свищ) тощо.

З точки зору пульмонолога. Хронічні захворювання легенів і плеври, в тому числі і туберкульозної етіології, бронхіальна астма, стан після резекції (усікнення) легень, бронхоектатична хвороба. У таких випадках питання про допуск вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через рік (тобто лікар бере на себе відповідальність за стан пацієнта за кермом).

До «неузаконених» протипоказань відносяться:

Втома. Сонливість – перше, чим організм сигналізує про втому. Якщо ви відчуваєте втому, краще зупиніться. Перепочиньте, поспіть, потім рушайте.

Стрес. Не варто сідати з кермо, коли ви роздратовані чи знервовані. А зняття таких ознак за допомогою швидкого водіння взагалі неприпустиме.

Лихоманка, підвищена температура та її ознаки. Навіть якщо у вас термінові справи і вам потрібно їхати – скористайтеся таксі.

original

Курс лікарських препаратів. В інструкціях до переважної більшості препаратів вказується, як вони впливають на можливість керування транспортним засобом. Нехтувати цими порадами не варто.

Вагітність. Після першого триместру жінкам лікарі радять взагалі утримуватися від керування автівкою. Якщо вірити статистиці, у майбутніх мам ризик потрапити в ДТП в порівнянні зі звичайним водієм у 15 разів більший.

Шановні водії! Бережіть себе, не хворійте та їздіть відповідально!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.