Авто

Їздимо на газі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ціни на бензин нестримно ростуть, тож водії природно замислюються про те, як економити свої гроші. Одна з альтернатив – установка газобалонного устаткування (ГБУ).

Сьогодні перевести на газ можна практично будь-яке авто з бензиновим двигуном. На дизелі ГРУ не ставлять. Ціна питання залежить від типу газообладнання та автомобіля, а також від складності монтажних робіт. У підсумку, що простіше система «харчування» машини, то дешевше обійдеться установка. Ціни коливаються в межах 10-20 тис. грн.

Вигідно не всім

Фахівці стверджують, що ГБУ варто встановлювати, якщо автомобіль проїжджає приблизно 1500-2000 км за місяць. Тоді витрати на установку окупляться протягом року, а економія на паливі буде дійсно значною. Крім того, важливо врахувати, скільки споживає машина. В ідеалі витрата газу повин­на перевищувати витрату бензину не більше, ніж на 1-2 л / 100 км або на 10 %.

Не рекомендується встановлювати газ на авто з маленьким об’ємом двигуна, бо тоді зменшується динамічність машини, та й економії великої не буде. Наприклад, якщо малолітражка в середньому «з’їдає» 5 л бензину на 100 км, то газу вона витратить приблизно 7-8 л. При нинішніх цінах на бензин і газ різниця вийде менше 20 копійок на 100 км. А ще власникам маленьких авто потрібно бути готовими попрощатися з багажним відділенням – газовий балон може зайняти ледь не дві третини багажника. Тим, хто купив нове авто, краще взагалі не поспішати з переобладнанням, бо машина одразу втратить гарантію виробника.

Ціна питання

Витрати на установку ГБУ не обмежуються лише вартістю устаткування, монтажними й налагоджувальними роботами. Після переходу машини на газ треба поміняти реєстраційні документи на авто. Крім того, весь час їздити тільки на газі не вийде: у холодну пору року – при температурі нижче +5°С – прогрівати авто потрібно на бензині. І ще – ГБУ більш чутливе до чистоти повітряного фільтра. Тому його доведеться міняти частіше, ніж при їзді на бензині: не раз на 15 тис. км пробігу, а раз на 10 тис.

Втім, так чи інакше, інвестиції в газ – це добре вкладення. Особливо для тих, чиє авто на місяць пробігає від 1500 км і більше. Адже газ дешевше бензину А-95 приблизно вдвічі. Тож при активній експлуатації авто гроші, витрачені на газобалонне устаткування, можна окупити за один рік, а то й швидше. Далі буде лише економія.

Є і ще один позитив. За рахунок мінімального вмісту домішок і окислювальних речовин у продуктах згорання збільшується термін служби моторного масла, не утворюється нагар на свічках, стінках камер згоряння і клапанах.

До теми

Недоліки газобалонного устаткування:

обладнання доволі дороге;

припинення гарантії виробника авто при установці;

суворі правила безпечної експлуатації;

складніше знайти автозаправну станцію;

обладнання «з’їдає» простір багажника.

Переваги ГБУ:

економія на пальному;

м’якший режим експлуатації двигуна;

екологічність.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.