Авто

Їдемо в тумані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Туман – одне з небезпечних природних явищ, й особливо небезпечне воно для водіїв. Новачки намагаються проїхати туман якомога швидше, можуть навіть вмикати дальнє світло фар. І часто такими діями водії наражають один одного на небезпеку. То як же правильно долати туман, і чого взагалі не варто робити в цей час.

У туман не можна вмикати дальнє світло – перед машиною утвориться біла непроглядна стіна

Є кілька базових правил їзди в умовах туману. «При тумані відстань до об’єкту здається в кілька разів більшою, ніж є насправді, – говорить старший інспектор Івано-Франківського ВДАІ Василь Павлишин. – Тому при потраплянні у смугу туману водіям необхідно максимально знизити швидкість і збільшити дистанцію до транспортних засобів, що рухаються попереду. Крім того, необхідно їхати із включеним ближнім світлом фар (чи протитуманними фарами), відмовитися від ризикованих маневрувань. Якщо виникає необхідність зупинитися, то швидкість потрібно знижувати поступово. А при зупинці – включати аварійну світлову сигналізацію».

Сергій Жолинський, автогонщик і викладач калуської школи водійської майстерності, говорить, що їзда в тумані сама по собі є ризикованою. Як поводитись у такому випадку, залежить від густини самого туману, проте є кілька речей, про які треба пам’ятати завжди.

«Дуже важливо, чи в машині все гаразд із протитуманними фарами, – каже Жолинський. Туман стелиться у кількох сантиметрах над асфальтом, тому це світло – найефективніше. З іншого боку, «протитуманки» – одні з найуразливіших світлових приладів в автомобілі. В них часто влучають камінці з-під коліс. І коли «протитуманки» знадобляться, може виявитися, що скло розбите, або лінзи затерті. Вони можуть бути й просто не відрегульовані. Тому за цими вогнями треба постійно слідкувати».

Чого не варто робити у жодному разі – це вмикати дальнє світло фар. Тоді перед машиною утвориться просто біла непроглядна стіна. Якщо вже мова зайшла про «туманні табу», то нагадаємо, що обгін в умовах поганої видимості заборонений.

Зі швидкістю теж не все так просто. Їхати треба повільно, та не занадто. Адже, запобігаючи зустрічі із машиною попереду, можна наразитися на те, що хтось наздожене ззаду. Тут можна порадити просту формулу – швидкість має бути удвічі меншою за видимість. Наприклад, якщо навколишні предмети видно на відстані 50 метрів, то швидкість не повинна перевищувати 25 км / год.

«Часом, коли туман дуже густий, найкращим виходом є зупинитися й почекати, поки він трішки розсіється, –
говорить Жолинський. – У такому разі треба подати якомога більше інформації про себе тим, хто їде за машиною і перед нею. «Протитуманки» не вимикаємо в жодному разі, натомість додаємо аварійні вогні й так звані задні «протитуманки». Вони є в більшості сучасних авто й розташовані поруч із «габаритами».

Уважність – головний закон їзди в тумані. Адже, коли попереду з’являється пляма світла, то взагалі незрозуміло, чи автомобіль стоїть, а чи їде. Буквально в лічених метрах від вас раптово пляма перетворюється в машину й проноситься повз. Те саме із червоною плямою чужих габаритів попереду. В тумані неможливо точно визначити, чи до світлової плями попереду залишається 2000, а чи лише 50 метрів. І якщо не бути уважним зі швидкістю, то раптово перед вашим капотом виникне чийсь багажник. Іноді часу на реакцію – лічені секунди.

І останнє – особливо небезпечним туман стає взимку. Коли волога починає опускатися на землю, і в цей час тримається морозець, то асфальт вмить перетворюється на «скло». Тож у цей час водіям треба бути особливо обережними.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.