Авто Статті

Як відучити п’яних їздити. Чи допоможе новий закон виховати нетверезих водіїв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Мінімум щотижня поліція повідомляє про ДТП за участі нетверезих водіїв. Багато з таких аварій мають трагічні наслідки. Більшості водіїв це сходить з рук, а хтось відбувається малим штрафом. Та тепер ситуація мала б помінятися.

Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». Його підтримали 325 народних депутатів, пише Репортер. водіїв

Що змінилося для водіїв:
  • за перевищення швидкості руху більш як на 50 км / год зріс штраф з 510 до 1700 грн;
  • за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн або позбавлення права керування автомобілем на строк 1-2 роки;
  • за керування або передачу керування автівкою людині, яка не має права нею керувати – з 510 до 3400 грн, а повторне порушення протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років;
  • за керування автомобілем особою, яка була позбавлена прав – з 510 до 20 400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років.

І найголовніше – за нетверезе керування передбачені штрафи у 17 тис грн. Пов­торне правопорушення протягом року вже потягне на 51 тис грн з позбавленням водійських прав на 10 років. А в тих, хто попадеться тричі протягом року, можуть конфіскувати авто.

Тепер у суді накладати штрафи на водіїв, які перебували напідпитку за кермом, зможуть упродовж цілого року, а не лише протягом трьох місяців – як раніше. А отже й суди не зможуть закрити справу через неявку водія до суду.

Тепер я їх зневажаю

В цілому, що стосується підвищення штрафів для п’яних за рулем – я тільки «за», – каже франківець Назарій Ігнатишин. – Я щодня за кермом і намотую великий кілометраж – займаюсь вантажними перевезеннями. На дорогах всяке буває, але коли перед тобою, наприклад, їде машина і просто так підрізає, або їде постійно ледь не на чужій полосі – відразу зрозуміло, що це неадекватний водій або ж п’яний. І таке, повірте, зустрічається ледь не щодня. Я говорю як про місто, так і про заміські дороги, де можна собі дозволити трохи піддати газу.

За його словами, близько трьох років тому він їхав до товариша у закарпатське село на заручини. В перший день вони вирішили нагулятися, трохи випили, а потім… вирішили покататись.

Знаєте, коли їдеш п’яний, то важко регулювати свої сили, коли давиш на педаль газу, а про гальма взагалі забуваєш. Нам просто пощастило, що нікого не було на дорозі, – говорить Назарій. – Не знаю, як це сталося, але за хвилини три під’їхала поліція. Мій товариш їх знав, якось між собою домовилися, що нас навіть не перевіряли на алкоголь. Але з того моменту я не п’ю за кермом і зневажаю тих, хто їздить нетверезий.

Для пішоходів, що перебігають дорогу на «червоне» або ж не на зебрі, також зріс штраф з 51 до 325 грн. Для велосипедистів за порушення ПДР – з 85 до 340 грн.

Найгірше – аварія

Одного разу я потрапив у автомобільну аварію, коли був ще дитиною, – говорить франківський таксист Дмитро. – Ми тоді були з батьками в гостях, тато трохи випив й сів за кермо. Мама сиділа позаду, а я на передньому сидінні, бо додому було недалеко, буквально кілометр. Ми рушили, тато не впорався з керуванням і залетів у зустрічну машину. Добре, що всі залишилися живі.

Після цього випадку, за його словами, виніс урок – ніколи не сяде за кермо п’яним. До нововведень ставиться позитивно.

Знаєте, не хочу ні на кого котити бочку, але в нас у місті за цей рік я особисто знаю аж 16 випадків, коли таксисти дозволяли собі сідати за кермо напідпитку, – обурюється чоловік. – Половина з них порозбивала машини, а половина зупинялась на півдорозі й люди просто виходили з автівки. Та не важливо, скільки їхати, за руль сідати п’яному просто не можна.

Таксист вважає, що деяких водіїв не зупинить навіть великий штраф. А про те, що можуть забрати права й конфіскувати машину, то взагалі, мовляв, треба мовчати.

Я сам із Тисменичан, заїжджаю до батьків часто в гості і по селах насправді картина дуже страшна, – каже Дмитро. – От понакуповують машин «на поляках» і гасають тими ямами, як навіжені. А по селах патрульна їздить чи що? Хлопцям по 20-25 років, лише взяли права й усі відразу понаїдались стажу водіння, літають по 150 км в годину, ще й п’яні. А що робити, якщо на дорогу вибіжить собака чи дитина, тож вулиці вузенькі, іноді навіть автомобілям розминутися нема як. А як не дай Бог залетить десь, то відмазують, бо ж батьки готові давати великі гроші, аби вберегти свою дитину. В нашій області не один був випадок, коли самі ж розбивалися насмерть. Але нікого не навчиш….

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.