Авто

Використання бензину АІ-92: характеристики та переваги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Одним з поширених видів палива в Україні є бензин марки АІ-92. Він призначений для забезпечення роботи двигунів карбюраторного і інжекторного типів. Використовується він також не тільки для роботи автомобілів, але і різної садової, будівельної техніки: бензопили, бензогенератори, тримери і т. п.

Неетилований бензин АІ-92, який не містить в своєму складі присадки, дозволяє транспортному засобу розкривати свій потенціал, оберігає деталі двигуна від їх швидкого зносу.

Як розшифрувати назву АІ-92

Рідко хто задається питанням про те, що ж приховує під собою назву бензину марки АІ-92. Багатьом відомо, що під цифрами вказується октанове число, а що означають букви? «А» показує, що цей вид пального відноситься до категорії автомобільних. Друга буква ” І ” означає, що визначення октанового числа було виконано дослідницьким або лабораторним методом. У разі її відсутності, тобто А-92, октанове число уточнювалося моторним способом.

Деякі водії вважають так: чим менше значення октанового числа, тим нижче показник якості, тому при наявності можливості вони прагнуть залити в бак паливо марки АІ-95 або АІ-98. Ця думка помилкова, так як число — показник не якості, а стійкості нафтопродукту до процесу детонації (мимовільне займання). Пальне призначене для моторів, що мають рівень стиснення 10,5. Якщо прагнете заправити свій автомобіль відповідним нафтопродуктом, то слід орієнтуватися на рекомендацію, яку дає завод-виробник.

Характеристики нафтопродукту

В Україні бензин 92 https://branel.com.ua/uk/fuel/benzin-a-92-evro-5 продовжує залишатися актуальним, адже використовується він для заправки вітчизняних автомобілів і застарілих іномарок, випущених до 2015 року. В Європі такий вид палива зустріти не вдасться. Там його просто вже не випускають. Українські автовласники віддають перевагу цій марці бензину з двох причин: знижена вартість і мінімальна кількість присадок у складі.

Відповідно до стандарту, за яким здійснюється виробництво нафтопродукту, А-92 володіє наступними основними характеристиками:

  1. Кількість свинцю в складі – не більше 0,013 мг.
  2. Щільність – в діапазоні від 725 до 780 кг/м3.
  3. Наявність смол – до 5 мг на дм3.
  4. Сірка-масова частка не більше 0,05%.

До додаткових властивостей цієї марки нафтопродукту відносяться параметри, серед яких потрібно виділити:

  • температура спалаху. Параметр, що вказує нижній поріг, коли виділяються пари можуть спалахнути від іскри. Це значення становить -39 градусів;
  • температуру кипіння – 33-205 градусів (залежить від виробника);
  • колір. Продукція може мати вигляд від безбарвної до жовтуватої.

Є ще один критерій-фрикційний склад, який вказує на величину випаровуваності, а також на зміну властивостей палива в залежності від фракції. Буває пускова, робоча і кінцева.

Про термін придатності

Бензин має термін придатності. Це значення залежить від його якості і наявності присадок в складі. В середньому, значення становить 5 років, тому зберігати його довше зазначеного часу не рекомендується. Коли термін придатності закінчився, відбувається втрата присадок, формується осад, розшаровуються фракції через різної щільності.

Багато хто прагне купувати бензин про запас з метою економії на майбутніх придбаннях. Якщо ви так чините, то необхідно знати, що зберігати його краще не в металевих каністрах, а в пластикових.

Особливості реалізації

Через популярність бензину 92 марки в Україні його продовжують активно закуповувати автозаправні станції. Для його придбання у великих обсягах і з доставкою можна звернутися до перевіреного і надійного постачальника, яким є компанія Branel. Власна мережа баз зберігання по всій країні дозволяє не тільки забезпечити швидку доставку палива в будь-яке місто, але ще і знизити витрати на транспортування.

Поставка нафтопродуктів для АЗС здійснюється оптом і у великих обсягах. Для їх вимірювання використовують тонни, тому дуже важливо знати, скільки літрів бензину марки АІ-92 міститься в 1 т. якщо щільність цього нафтопродукту 725 кг/м3, то в одній тонні його вміст становить 1 360,5 л.

Заливати в бак автомобіля необхідно тільки той тип палива, який рекомендує виробник. Використання пального з меншим октановим числом, ніж вказується в характеристиках до транспортного засобу, призведе до появи ефекту детонації. Особливо чітко він проявляється, коли вимикається запалювання, а двигун при цьому продовжує працювати. Застосування палива з підвищеним октановим числом не загрожує небезпечними наслідками, але важливо упевнитися, що це нафтопродукт належної якості.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.