З нового року українські водії реєструють автомобілі по-новому. Вступили в силу зміни до порядку держреєстрації та постановки авто на облік. І поки що нові правила виглядають як подарунок до свят.
У франківському відділі реєстраційно-екзаменаційної роботи (ВРЕР) нині досить людно. Перед цим кілька днів «лежала» нова Національна автоматизована інформаційна система ДАІ (НАІС). Її запустили цього року, але ще доводять до робочого стану. На початку тижня реєстрацію автомобілів відновили.
«Зареєструвати авто людина зможе в будь-якому регіоні, незалежно від місця своєї реєстрації в паспорті, — каже Роман Фенко, начальник франківського ВРЕР. — Це стало можливо завдяки НАІС. На практиці цього поки що немає, бо триває процес злиття старих інформаційних баз у єдину нову. Щоправда, нововведення стосується лише фізичних осіб. Юридичні мають реєструвати свій транспорт за місцем його стоянки».
Водіїв з нового року порадували змінами, які позитивно вплинуть на їхні гаманці. Так, якщо раніше при реєстрації або перереєстрації машини власники сплачували до Пенсійного фонду 3% від її вартості, тож нині цей платіж залишили тільки автомобілям, які реєструють уперше. Не залежно, чи це новий автомобіль з автосалону, чи його пригнали з‑за кордону. Іншими словами, за машини, які вже стояли на обліку та перереєстровуються на іншого власника, до Пенсійного фонду платити вже не треба.
Змінився й сам пенсійний збір. Тепер його розмір залежить від вартості машини. Якщо авто коштує менше 165 прожиткових мінімумів (близько 183 тис. грн.), платити треба 3%. Якщо ціна машини коливається між 165 та 290 мінімумами (183-321 тис. грн.), до Пенсійного треба внести 4%. Якщо ж авто ще дорожче, то треба буде викласти вже 5% від вартості. Пенсійний збір платитимуть лише з легкових автомобілів.
У силі залишився транспортний збір. Але, якщо раніше його платили і при техогляді, то нині — лише при першій реєстрації. Це стосується і легковиків, і вантажівок. До прикладу, якщо ви придбали авто за 150 тис. грн., то маєте заплатити 3,5 тис. грн. до Пенсійного фонду, близько 700 грн. транспортного збору (залежить від року виробництва авто та кубатури двигуна) та ще 523 грн. за техпаспорт і номерні знаки.
Нагадаємо, ще у квітні 2012 року набрали чинності цікаві зміни до закону «Про дорожній рух». Завдяки їм, у ДАІ водію не можуть відмовити у реєстрації чи знятті з обліку машини, якщо її власник має заборгованість по штрафах за порушення правил дорожнього руху.
Що ще відмінили:
обов’язкову здачу іспитів при відновленні втраченого посвідчення водія;
обов’язкове експертне дослідження нових авто під час їх держреєстрації або перереєстрації;
проведення оцінки вартості машини під час реєстрації;
окрему процедуру зняття з обліку авто при їх відчуженні;
пред’явлення автомобіля при його перереєстрації, коли власник змінює місце проживання або відновлює втрачені документи на машину.
Comments are closed.