Уже два місяці на вулицях Івано-Франківська практично не їздить громадський транспорт. З 12 травня, перевезення у місті відновили.
Але не всі франківці зможуть цим скористатись, пише “Репортер“.
Вхід лише у масці
З 12 травня уряд пом’якшив карантин: відкрили парки, сквери, перукарні, салони, деякі магазини. У Франківську ще й вирішили запустити транспорт, поки що – для мешканців, які працюють у «критичній інфраструктурі». Досі теж возили медиків, а також працівників деяких підприємств, але не так масово.
Їздитимуть автобуси та тролейбуси з 06:30 до 10:00 і з 16:00 до 21:30. Нововведення анонсував міський голова Руслан Марцінків минулого тижня.
«Щоб скористатися громадським транспортом, потрібно мати посвідчення працівника або довідку з місця роботи, – говорить Марцінків. – Транспорт також їздитиме в селах, які входять в Івано-Франківську ОТГ. Згідно з вимогами, у салоні можуть бути тільки сидячі місця. Тому, якщо немає місця, – пускати не будуть».
Посвідчення або довідку перевірятимуть водій або контролер. Користуватися транспортом зможуть, згідно з пунктом 9 постанови Кабміну № 211, працівники, які «забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл».
Проїздів буде більше. Під час карантину франківське УКБ без торгів віддає мільйони на ремонт дворів
Транспорт має курсувати за звичними маршрутами і зупинятися на всіх зупинках. Пасажири, крім посвідчення, повинні носити маску чи респіратор, без них в салон теж не пустять.
«Тарифи – такі, як до карантину, – розповідає Віталій Голутяк, директор КП «Електроавтотранс». – Але, оскільки це спецперевезення, то пільговики тут не передбачені. Можливо, міськвиконком вирішить, що якісь категорії працівників, що підпадають під постанову Кабміну, треба буде возити безкоштовно. Але тих пільговиків, які були раніше, під час спецперевезень не буде».
Возитиме пасажирів під час пом’якшеного карантину не лише комунальний, а й приватний транспорт – маршрутки. Про це домовляються з перевізниками, каже начальник міського управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк.
«У спецрежимі буде задіяна десь половина транспортних засобів, можливо 40% на маршруті. Їздитимуть з інтервалом вихідного дня, – говорить Гіглюк. – Перевізники мають розмову з водіями – хто готовий, хто може виходити на маршрут. Будемо визначатися, і по кожному маршруті якась кількість транспортних засобів виїжджатиме на лінію».
Електронний квиток далі чекає
Взимку цього року місто вирішило придбати нові автобуси. У січні тендер скасували – не було грошей. Новий тендер «Електроавтотранс» оголосив 18 лютого, а відбулися торги 2 квітня.
В аукціоні взяли участь двоє учасників: ТОВ МАЗтранссервіс (Білорусь) і ДП «АСЗ № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» (Луцьк). Виграв «Богдан», запропонувавши ціну – 46,5 млн грн.
Договір підписали 29 квітня, і вже до 1 червня компанія обіцяє доставити в Івано-Франківськ 10 автобусів. Як повідомляється на сайті підприємства, тепер у місті вже буде 36 автобусів луцького виробництва. Загальна пасажиромісткість кожного – 106 людей, з них – 30 – сидячі місця. До того ж, автобуси будуть обладнані кондиціонерами. За словами Андрія Гіглюка, в управлінні транспорту та зв’язку ще вирішують, яким буде новий комунальний маршрут.
А от запровадження електронного квитка, яке вже неодноразово переносили, через карантин знову відклали. Його планували вводити в березні, тепер це робитимуть лише після зняття карантину. Ще два-три місяці дається на перехідний період, тож повноцінно електронний квиток має запрацювати не раніше серпня.
Минулого тижня прибули персоналізовані картки для пільгових категорій.
«Нам треба роздати 50 тис пільгових карток. Зрозуміло, що це займе час, – каже Віталій Голутяк. – Крім того, картки треба роздати учням, а вони повернуться до навчання аж 1 вересня. Тому поки що плануємо цей процес закінчити 1 серпня, але все залежатиме від нових рішень щодо карантину».
Дезінфекція залишиться
Коронавірус ввів нові вимоги до транспортних засобів: тепер їх обов’язково дезінфікують при виїзді з депо. Напевно, ця традиція збережеться й після зняття карантину, принаймні якийсь час.
«Є спеціальні вимоги до режиму спецрейсів, – говорить Андрій Гіглюк. – Це –дезінфекція перед рейсами, рукавички та маска у водія, а також маски у пасажирів. І, звичайно, кількість місць для сидіння також має контролювати водій. Коли карантин закінчиться, транспорт працюватиме у звичайному режимі. Але все одно буде перехідний період – з дезінфекцією та масками».
Пасажир – не головний. Чому Франківськ досі не дав собі ради з маршрутками
За словами Андрія Гіглюка, жодного підвищення вартості після карантину не планують. А так – усе питання часу, автобуси готові вийти на маршрути, коли уряд дозволить. Очікують цього і франківці. Бо, скільки б не було претензій до громадського транспорту, а їхати таки краще, ніж йти.
Comments are closed.