Авто Соціум

У Франківську пільговий проїзд буде можливий лише з карткою “Галка”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З 1 березня у комунальному транспорті Івано-Франківська завершиться перехід до автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Про це йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа, інформує Репортер.

Це означає, що всі пасажири повинні будуть обов’язково валідувати картку «Галка» після посадки у громадський транспорт. І пільговий проїзд буде можливим лише після реєстрації «Галки».

Понад 80 тисяч різних видів карток «Галка» уже побачили світ: пільгова, учнівська, студентська, загальна та персоніфікована. Багато карток залишаються у Департаменті соціальної політики, оскільки власники не поспішають їх забрати.

«Хоча всім надсилалися SMS, є 5 тисяч карток, які були виготовлені рік тому і їх досі не забрали. Можливо пов’язано з тим, що зараз проїзд можливий і з карткою попереднього зразка. Але з березня проїзд в комунальному транспорті буде виключено з новою «Галкою», яку потрібно буде валідувати. Але потім за 1-2 дні неможливо буде видати усі картки, тому краще не зволікати і забрати карку заздалегідь», – говорить директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк.

Не поспішають забирати свої картки і студенти. На сьогодні видачі очікують всі студентські картки, які були замовлені до грудня 2020 року. Щоб забрати студентську картку потрібно прийти у ЦНАП на Незалежності, 9, захопивши український паспорт та студентське посвідчення. Також тут на видачі є пенсійні картки. Для їх отримання треба мати паспорт та пенсійне посвідчення.

«Кількості порядку видачі карток немає, тобто якщо людина отримала SMS-повідомлення, вона звертається і цю картку забирає. Але, якщо вона не отримала повідомлення і гуляючи містом зайшла в ЦНАП, то теж може отримати картку. Орієнтовно в день можемо видати від 20 до 100 карток», – розповідає директор Центру надання адміністративних послуг Богдан Питель.

Також з 1 березня КП «Електроавтотранс» посилює роботу контролерів.

«У нас кожного дня працює 6-7 груп контролю і привчаємо пасажирів до користування транспортними картками «Галка», зокрема пільговими картками. Всі мешканці Івано-Франківської ОТГ, які мають пільговий проїзд обов’язково повинні реєструвати поїздку в нашому транспорті кожного разу, коли сідають у транспорт. Також коли це платна, пільгова, учнівська або студентська картка. У випадку, коли один із валідаторів не працює, потрібно зробити це на іншому валідаторі, або на терміналі у водія. Це обов’язково», – роз’яснює директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

Якщо під час контролю поїздка буде не зареєстрована чи не оплачена, контролери мають право на продаж свого квитка, який суттєво дорожчий і прирівнюється до штрафу. Контролери мають спеціальне обладнання, яке здатне перевірити чи була ця картка зареєстрована у цьому транспортному засобі.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголошує, що повний перехід на систему електронного квитка дозволить не лише покращити культуру платежів у транспорті, але й чітко облікувати проїзд пільговиків та, відповідно, компенсовувати їх проїзд перевізнику.

«Просимо мешканців забрати пільгові картки, або купити не пільгові картки для зручного користування. Також це можливість проїхати з пересадкою в одну ціну», – наголошує міський голова.

Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, які не проживають на території міської громади, пільговий проїзд залишиться по звичайних посвідчення до моменту вирішення цього питання на рівні Кабінету Міністрів України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні