На ралі «Трембіта», яке недавно відбулося на Прикарпатті, сталася цікава подія. На швидкі гравійні траси виїхав 14-річний хлопець з Івано-Франківська Олександр Арич. Перші кроки в автоспорті принесли багато вражень і хвилювань.
Олександр Арич (крайній справа) з молодими пілотами Junior Way Team Олексієм
Долотом, Павлом Маловим, Дмитром Радзівілом (зліва направо)
Кілька років учень івано-франківської школи № 15 займається настільним тенісом, та по-справжньому його захопив автоспорт, зокрема ралі. «Це зацікавлення я перейняв від батька, – розповідає Сашко. – Навесні я задумався над тим, як стати частиною автоспорту, а не просто сидіти вдома. Писав гонщикам на автомобільних сайтах, зв’язувався з ними через соцмережі».
Хто стукає, тому відкривають. Це прислів’я напряму стосується Олександра Арича. Йому допоміг порадами Георгій Богаткін, керівник одеської команди Bogatkin Rally Team. Він тісно спілкується з відомим українським штурманом Андрієм Ніколаєвим. А сісти в бойове авто хлопцеві допомогла українська молодіжна команда Junior Way Team, яку підказав київський член комітету ралі Автомобільної федерації України Володимир Некрасов. Цей колектив став учасником цьогорічного чемпіонату України. Його «фішка» в тому, що в команді їдуть пілоти, яким ще немає 25 років.
У четвер, 17 жовтня, у Снятинському районі відбувалися тестові заїзди учасників міжнародного ралі «Трембіта». Черкаська команда запросила на них іванофранківця. Організатори гонки дозволили екіпажам проводити тести цілий день, тож, попри налаштування машини власне на гонку, з’явилася можливість попрацювати і з юним талантом. Сашко взяв участь у роботі екіпажа 22-річного Павла Малова і його досвідченого штурмана Олександра Островського на бойовому ВАЗ-2108.
«Напередодні тестів у мене дуже розболілося горло, – розповідає Арич. – Ми з батьками активно лікувалися, адже як штурману мені потрібно було багато говорити. Під час першого заїзду я був трохи шокований швидкістю автомобіля і тим, як сильно вона відчувається. Ми записали трасу, а далі я вже пробував диктувати. Було важко слідкувати за записами і трасою водночас. Мимоволі хотілося дивитися на дорогу, а треба було навпаки – майже не відривати очей від стенограми. Загалом ми разом проїхали три тестових заїзди. І я, і команда були задоволені результатом».
Два тижні тому Олександра знову запросили на тести, цього разу на трасу в Боярці під Києвом. Якщо тести на «Трембіті» відбувалися на сухій дорозі, то в Боярці випав дощ, було значно складніше. З іншого боку, це додало досвіду, бо стенограма писалася з огляду на погодні умови, з помітками «мокро», «слизько» тощо. У боярських тестах взяв участь ще один перспективний пілот з Івано-Франківська – Іван Будеркевич, 18-річний студент національного університету нафти і газу. Він пробував себе за кермом бойової «вісімки».
За словами черкаського гонщика Павла Малова, головним достоїнством юного Арича є величезне бажання працювати, наполегливість і здатність швидко сприймати інформацію.
«Загалом і в Івана, і в Олександра кожен наступний проїзд був кращим за попередній, – каже Малов. – Тепер усе залежатиме від їхнього бажання, а команда працюватиме над тим, щоб запропонувати такі гоночні програми, які стануть для них найбільш корисними».
Цілком можливо, що вже в наступному сезоні Олександр Арич візьме участь в одному з нових проектів молодіжної команди. Сам франківець наразі бачить себе учасником ралійних змагань на серійних авто. А в перспективі Сашко мріє стати професійним штурманом і вийти на міжнародний рівень.
Comments are closed.