Авто

Смугастий жезл – ще не ДАІ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно на Прикарпатті затримали двох братів, які переодягалися у форму працівників ДАІ та здійснювали розбійні напади. Нині в різних регіонах України доводиться чути про таких злочинців. Тож, як не попастися таким даішникам‑самозванцям?

Брати‑камуфляжники

Як розповів «Репортеру» Василь Гультайчук, начальник служби зв’язків з громадськістю УМВС України в Івано-Фран-ківській області, на сьогодні задокументовано причетність 32‑річного і 23‑річного рідних братів, мешканців Снятинського району, до вчинення щонаймен-ше трьох тяжких злочинів.
Так, на світанку 21 травня на дорозі в Снятинському районі ці чоловіки, одягнуті в камуфляжну форму синього кольору, використовуючи автомобіль з розпізнавальними знаками МВС і тримаючи в руках даішний жезл, намагалися зупинити авто та пограбувати водія.

Зупинившись, водій запідоз-рив, що має справу із самозванцями. Миттєво зорієнтувавшись в ситуації, він натиснув на газ. Зловмисники зробили три постріли з пістолета, однак зупинити машину їм не вдалося. Згодом оперативники карного розшуку знайшли спалений автомобіль підозрюваних за селом Дубрівка Снятинського району.

Автомобіль

Тож як відрізнити справжнього інспектора від злодія? Про це «Репортеру» розповів Костянтин Кулак, старший інспектор зі зв’язків з громадськістю УДАІ в Івано-Франківській області. За його словами, на всіх автомобілях ДАІ мають бути міліцейські номерні знаки – на синьому фоні. Крім того, на авто розклеєні розпізнавальні знаки міліції: синьо-жовта полоса, герби на дверях, символіка Державтоінспекції – на капоті. Пам’ятайте, тільки авто ДАІ мають зверху мигалки червоного та синього кольорів.

Форма

Жодних камуфляжів у ДАІ нема. Восени форма може бути темно‑синьою (брюки з червоною смугою по боках, курточка, синя сорочка, краватка). Влітку це може бути біла сорочка з коротким рукавом без краватки, темно‑сині брюки. Також влітку може бути форма сіро-бежевого кольору.

На дорозі інспектори носять «котелки», а офіцери – фуражки з кокардою. Обов’язково у кожного з них на грудях має бути нагрудний знак. На ньому – «ІФ» (Івано-Франківська область) та чотиризначний особистий номер. Ще одна відмінна риса працівника ДАІ – кобура білого кольору. Ввечері даішники одягнені в куртки зі світловід-бивачами або спеціальні світлоповертаючі жилети.

Знати місця

Увечері інспектори стоять в освітленому місці. «Зазвичай наряди ДАІ чергують у населених пунктах і майже ніколи десь посеред поля, – каже Костянтин Кулак. – На дверях автомобіля мають бути телефони гарячої лінії департаменту ДАІ або обласного управління ДАІ. Якщо є якісь підозри, можна зателефонувати туди та, вказавши номер нагрудного знака інспектора, дізнатися, чи дійсно він нині несе службу та на якій ділянці».

Коли зупинилися, краще не глушити двигун, ноги тримати на педалях, а спілкуватися, трохи опустивши скло та не виходячи з авто. Ознак того, що перед вами «ряжені», може бути декілька:

а) вони відмовляться показати посвідчення;
б) відмовляться сказати, в якому підрозділі працюють;
в) не зможуть назвати телефони гарячих ліній ДАІ.

У жодному разі інспектор не вимагає медичних довідок, довідок про екологічний збір і т. п. Він має питати лише документи, які водій повинен мати при собі – водійське посвідчення, техпас-порт, страховий поліс, довіреність – за потребою.

Усі райвідділи міліції мають розклад, де працівники ДАІ зараз несуть службу. Тому, якщо ви таки стали свідком діяльності самозванців, одразу набирайте «102», опишіть цих чоловіків і вкажіть, де ви їх бачили. А найголовніше – будьте уважними на дорозі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.