Сьогодні майже кожен автовиробник має у модельному ряді той автомобіль, який іменує сімейним. Такі моделі популярні – зручні, місткі, з максимальним рівнем безпеки. За неофіційною статистикою, 40 % з усіх проданих авто припадає на цей клас.
Вибір сімейного автомобіля – річ непроста, бо родинна. Адже тут треба враховувати побажання всіх членів сім’ї. Не обходиться й без того, що кожен тягне у свій бік: глава сімейства – за технічні характеристики, дружину цікавить зовнішній вигляд, дітей – «кнопочки» всередині.
При виборі слід пам’ятати, що таке авто призначене для кількох людей різного віку, плюс багажу напихають вдосталь. Не варто забувати і про сімейних улюбленців – котів чи собак.
«Та перш за все покупці орієнтуються на безпеку, – коментують у франківських автосалонах. – Навідміну від авто іншого типу, де більше цікавлять потужність, динаміка, додаткові опції тощо. Потім людина звертає увагу на місткість автівки, адже зі збільшенням родини ростуть і потреби. Щодо витрат палива – перевага за дизелем».
Незалежно від класу чи вартості, подушки безпеки – річ обов’язкова. У нових моделях їх встановлюють для захисту водія та пасажирів як від фронтального, так і від бокового ударів. Слід звернути увагу на наявність ременів безпеки для всіх пасажирів.
Всі пасажирські місця в такому авто повинні бути легкодоступними – аби можна було без перешкод дістати дитину з дитячого крісла або допомогти людині похилого віку. Ще одна функція, що сприяє додатковій безпеці для дитини, – оснащеність задніх дверей особливою системою блокування, яка не дозволяє без допомоги дорослих відкрити їх.
«Після прочитання блогів / форумів, всілякої літератури та після намотування кілометрів по салонах та автобазарах я вже чітко знаю, що мені потрібно, – говорить франківець Андрій (нещодавно його сім’я поповнилася другою дитиною). – Безпека – в першу чергу. Місткий багажник (треба буде поставити коляску), простір у салоні, а також хороша звукоізоляція. І, звичайно, економія палива – куди без неї? З появою сім’ї перестаєш ганятися за наворотами…».
Також не варто відмовлятися від великої кількості новітніх систем. Не всі розуміють, що в багатьох складних випадках сучасні електронні системи виправляють ситуацію ще до того, як водій щось помітить. Мова йде про АВС із системою електронного розподілу гальмівних сил, що допомагає уникати заносів при різкому гальмуванні; програму електронної стабілізації (ESP), протибуксувальну систему (TCS), систему контролю стабільності руху (DCS) тощо.
При всьому цьому авто має бути досить маневрене та малогабаритне зовні, щоб було зручно паркуватися.
Щодо комфорту, то тут вибирати авто для родини потрібно з кондиціонером або клімат-контролем, що зробить поїздку легшою, особливо для дітей та людей похилого віку. Дуже важливо, щоб крісла як у водія, так і в пасажирів були зручними.
Не варто відкидати наявність розваг. За окрему плату ваш сімейний автомобіль доукомплектують різними гаджетами. Це можуть бути сучасні функціональні аудіо- та відео програвачі, девайси для користування інтернетом тощо. Обов’язково враховуйте побажання підлітків…
«Родинні» типи
Універсал. Багажне відділення і пасажирський салон об’єднані, дах продовжений до заднього габариту, а в задній стінці кузова є додаткові двері. Універсали зазвичай мають п’ять дверей, задні служать для доступу в збільшене багажне відділення. Багато універсалів мають можливість трансформації задньої частині кузова шляхом складання всіх рядів сидінь, окрім першого. Загалом кількість рядів сидінь у кузові універсалу може бути два, три, навіть чотири.
Кросовер. Це той же універсал, тільки з підвищеною прохідністю. Характерною ознакою кросовера є в першу чергу високі посадка та стеля, повний привід, великий дорожній просвіт і відносна економічність.
Позашляховик. Повнопривідне напіввантажне авто з великим салоном, високою посадкою, 5-дверний та 7- чи 9-місний.
Мінівен. Універсал з підвищеною місткістю. Такий собі невеликий фургон з однооб’ємним кузовом безкапотного (рідше вагонного) або півтораоб’ємного компонування, зазвичай з трьома рядами сидінь. Доступ до третього ряду сидінь здійснюється через задні пасажирські рухомі або розпашні двері.
Comments are closed.