Анатолій (Івано-Франківськ):— Як бореться наша ДАІ зі знахабнілою молоддю, котра на свої авто чіпляє спеціальні насадки на глушники – для посилення реву машини – та їздить таким чином нічним містом. А більшість людей у цей час уже сплять.Цікаво дізнатися статистику, конкретні цифри виявлення подібних порушень, бо таке враження, що ДАІ з цим нічого не робить. До речі, такі перероблені машини можна щоп’ятниці ввечері застати коло «Велмарту» на Коновальця. Але, думаю, ДАІ про це й так добре відомо, адже трохи далі розташований міський відділ.
Віталій Царьов, старший інспектор ДАІ з організації дорожнього руху Івано-Франківська:
— З останніми змінами до законодавства про дорожній рух, працівники Державтоінспекції мають чіткий перелік причин зупинки транспортного засобу. Те, що машина – перероблена протиправно, на дорозі довести дуже складно. До прикладу, коли з вантажного мікроавтобуса зробили пасажирський – це явне порушення, таке авто можна зупиняти. А коли в машини дуже гучний вихлоп, водій запросто може заявити, що їде на СТО його ремонтувати. Треба мати дуже вагомі підстави, щоб затримати автомобіль, доправити його на експертизу, аби там встановили, що він перероблений незаконно.
Щодо окремої статистики зупинених авто, в яких змінена система вихлопу, то ДАІ її не веде. Ми зупиняємо автомобілі не за глушники, а за порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, за номерні знаки у невстановленому місці тощо.
Насправді стрітрейсерів у Івано-Франківську стало значно менше. Можливо, це зумовлено появою Микитинецького автодрому. Можливо, вони змагаються за містом. Але якщо після 22:00 є порушення тиші на вулиці, потрібно дзвонити на номер 102 і повідомляти про це.
Comments are closed.