Кожен водій – читач нашої газети може поставити своє запитання з-за керма, набравши (0342) 50 46 60 або через сайт report.if.ua. Звертайтеся, «Репортер» доб’ється відповіді!
Микола (Івано-Франківськ):
– Хто з водіїв має право встановлювати на автомобілі знак «Інвалід»? Які документи він повинен мати при собі, коли перебуває за кермом?
Мирослава Белдик, старший інспектор з профілактичної роботи УДАІ в Івано-Франківській області:
– Спершу людина з обмеженими можливостями (інвалід) має пройти медичну комісію та отримати довідку про допуск до керування машинами певної категорії. Потім треба пройти навчання в автошколі, скласти теоретичний і практичний іспити у ДАІ. Після цього ця людина отримає посвідчення водія-інваліда й матиме право кермувати мотоколяскою чи авто, які спеціально переобладнані для водіїв-інвалідів.
Дозвіл на встановлення розпізнавального знака «Інвалід» видає ДАІ. Такі знаки розміщують на лобовому та задньому склі у правому куті. При собі треба мати посвідчення водія-інваліда.
Водій-інвалід має додаткові права. Він може відступати від вимог дорожніх знаків 3.1 «Рух заборонено», 3.2 «Рух механічних транспортних засобів заборонено», 3.35-3.38 (група знаків про заборону стоянки), 5.33-5.34 («Пішохідна зона», «Кінець пішохідної зони»), а також знака 3.34 «Зупинку заборонено» за наявності під ним таблички 7.18 «Крім інвалідів». Крім того, в населеному пункті йому можна не пристібатися ременем безпеки.
Водій-інвалід може передавати право керування машиною іншій людині за наявності в неї посвідчення водія. Але якщо довірена особа не має посвідчення водія-інваліда, то вона не має додаткових прав, які закон надає лише автомобілістам-інвалідам.
Comments are closed.