Авто

«Победа» дивує фаршем

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зовні — ГАЗ-М-20, всередині — Ford Scorpio. Автомобіль, який спеціально переробляли протягом трьох років, тепер привертає до себе увагу на вулицях Івано-Франківська.

 

Це авто часто можна побачити на Набережній, в районі перехрестя з вулицею Левицького. Родом — з далекого 1954 року. Нині від оригіналу залишився лише зов­нішній вигляд. Усе решта, аж до ходової частини, двигуна, коробки передач — взяли від Ford Scorpio.

Обидві машини купували спеціально, аби зробити один такий неповторний автомобіль. Загалом над ним три роки працювали спеціалісти однієї з майстерень міста Малин на Житомирщині. На виході планували отримати повнопривідний ГАЗ-М-20, але не вдалося знайти Scorpio з відповідною підвіскою. Тому працювали із зад­ньопривідним «німцем».

Аби нафарширувати антикваріат новими комплектуючими, потрібно було добряче повпрівати над кріпленнями під нові мости, коробку, кардан.

«Кріплення переробляли й наново зварювали, — розповідає власник авто Володимир Волосянко. — Головним було, щоб нове начиння підійшло до радянського раритету по довжині, щоб фордівська ходова співпадала з рідними арками. Все робилося без підйомника. Машину перевертали на бік або ставили на спеціальні козлики».

Тепер «Победа» може похвалитися кондиціонером, електропакетом, шкіряним салоном, магнітолою, телевізором і навіть камерою заднього огляду. За начинням це авто не поступається пристойним сучасним моделям. Сидіння також взяли від Scorpio, переробили під салон і перешили червоно-чорною шкірою. Так само фордівськими є панель приладів, кермо. Частину торпедо довелося проектувати та креслити самим.

Але від Scorpio взяли не все. Фари та задні вогні — від ГАЗ-31105 «Волга». Фари можна легко впізнати за характерною формою краплі.
Цікава особливість оновленого авто — низ кузова та крил вивернули назовні. Це надає машині краси та оригінальності. Насправді ж кузов ГАЗ-М-20 був загнутий досередини.

Перед тим, як встановити сюди шестициліндровий V-подібний фордівський двигун об’ємом 2,9 літра, його перебрали до гвинтика. Адже на той час його пробіг був понад 200 тис. км.

Нині фордівська «Победа» важить близько трьох тонн. По місту двигун споживає 15 літрів пального. На трасі — 10-11 л. Апетит залежить від швидкості. А швидкість цей апарат розвиває пристойну — 160 км/год.

«Їхати на ній дуже приємно, — говорить Володимир Волосянко. —Звісно, спершу було трішки незвично, бо огляд через лобове скло й бокові вікна трохи відрізняється від звичайних машин, але згодом до цього звикаєш. Загалом машина м’яка та водночас потужна — наче Mercedes».

За словами Волосянка, для такого осучаснення ГАЗ-М-20 підій­де і BMW п’ятої серії. Володимир говорить, що робив машину для себе, але якщо будуть охочі, то може й продати. Нині авто часом навіть приносить прибуток, підпрацьовуючи на весіллях.

До теми

«Победа»
— радянський легковик, який серійно випускали на Горьківському автомобільному заводі у 1946-1958 роках. Заводський індекс моделі — ГАЗ-М-20. Одне з перших у світі авто з кузовом понтонного типу, який не має виступаючих крил і їх рудиментів, підніжок і фар. При масі 1,46 т найбільша швидкість — 105 км/год.

Ford Scorpio
— автомобіль компанії Ford Motor Company, який випускали на заводі у німецькому Кельні у 1985-1998 роках. На момент появи це був задньопривідний п’ятидверний хетчбек із кращими системами активної та пасивної безпеки, ніж попередники. Випускався у трьох варіантах: седан, хетчбек та універсал. Перший у світі автомобіль, в якому серійно встановлювали систему ABS.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.