Авто Статті Фото

Пішохід мусить вважати. Де у Франківську найнебезпечніше переходити дорогу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Щодня у стрічці новин з’являється повідомлення про чергове ДТП на Прикарпатті. Майже у половині з них травми отримують пішоходи. Ну, не водії ж за ними полюють, правда?

П’ять проблемних місць

За 2018 рік у місті трапилося 86 ДТП за участю пішохода, повідомляють у патрульній поліції. У них травмувалося 87 людей, четверо загинули. У 52 аваріях винен сам пішохід. Шестеро були нетверезі, десятеро несподівано вийшли на проїзну частину, решта перебігали дорогу не там, де треба.

У Франківську є п’ять місць найбільшої концентрації ДТП, розповідає начальник сектору безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Віталій Царьов.

• перехрестя Неза­леж­ності-Хриплинська;

• перехрестя Галицька-Пулюя;

• перехрестя Івасюка-Хоткевича;

• кільце на Мазепи;

• перехрестя Галицька-Тролейбусна.

«Ці місця визначили за кількістю ДТП, кількості травмованих і по видах аварій, – розповідає Віталій Царьов. – Аналізуємо статистику за три роки. Потім обстежуємо ці місця, визначаємо першочергові заходи з профілактики ДТП в цих місцях, які влада має прийняти. Також виставляємо там більше патрульних».

У Франківську вантажівка на переході збила дитину (Фотофакт)

Які заходи вживати, залежить від особливостей ділянки дороги, пояснює Царьов. Наприклад, на під’їзді до кільця на Мазепи облаштують острівці безпеки, зроблять водовідведення і нанесуть обов’язкову дорожню розмітку.

«На перехресті Галицької з Пулюя перенесли пішохідний перехід, тому що він був перед зупинкою, і водії не бачили людей, які виходили з маршруток, – додає Віталій Царьов. – На Незалежності-Хриплинській поставили світлофор. Галицька-Тролейбусна – дуже насичене перехрестя. Там головне, щоб була нанесена розмітка, і добре працювали світлофори».

На перехресті Галицької і Тролейбусної, за словами Царьова, планують зробити світлофори в режимі «зеленої хвилі». Це коли зелене світло горить на всій вулиці і дозволяє транспорту максимально швидко її проїжджати.

Допоможуть острівці?

Нещодавно у Франківську водій вантажівки збив десятирічного школяра, який йшов по нерегульованому переходу на Довженка. Хлопчик отримав черепно-мозкову травму і садна, був у критичному стані, зараз йому краще. Поліція проводить слідство. На місці аварії планують встановити острівець безпеки.

У Франківську вантажівка на переході збила дитину (Фотофакт)

«Довженка – це магістральна вулиця, і там водії дозволяють собі перевищувати швидкість. Місце, де сталася трагедія, у нас вважається аварійно-небезпечною ділянкою, – говорить Царьов. – Хоч там острівець безпеки по нормативах не дуже влазить, але ми поставимо його, тому що там школа».

Острівці безпеки – виділена ділянка дороги з дорожніми знаками по обидва боки – є на багатьох дорогах у Франківську, і планують ставити ще.

«Крім Довженка, встановлюємо зараз острівець безпеки на Бандери, напроти зупинки, – каже Олег Ганчак, начальник управління транспорту і зв’язку. – Ще розробили проектно-кошторисну документацію на острівець на Целевича, у районі «Тростянецького», і на Івасюка – на розі з Івана Павла ІІ. Крім того, ввечері пішохідного переходу інколи не видно. Тому ми їх освітлюємо і плануємо освітити дорожні знаки, які вказують на острівець з обох боків».

За словами Ганчака, щоб вирішити, чи ставити острівці безпеки, керуються трьома чинниками. По-перше, якщо водії на тій ділянці дозволяють собі перевищувати швидкість. По-друге, враховують маневреність: якщо водій може обганяти і виїхати на перехід. По-третє, якщо на дорозі більше двох смуг, то, за новими державними будівельними нормами (ДБН), мусить бути острівець безпеки. Також враховують ширину дороги, тобто за скільки часу пішохід може її перейти.

«Здорова людина переходить дорогу за 10-15 секунд. Пенсіонеру чи людині з проблемами зі здоров’ям потрібно близько 30 секунд. Чим довший час перебування на проїзній частині, тим більша небезпека для пішохода, тому ставимо острівець, – пояснює Олег Ганчак. – А ще на великих дорогах, крім острівців безпеки, нові ДБН дозволяють звужувати проїзну частину. На менших дорогах встановлюємо лежачих поліцейських. Ставити їх на магістралях не можна – лише там, де є невелика швидкість, школи, дитячі садки».

Ще у планах управління – встановити автокишеню на Сахарова, біля «Олімпу», щоб полегшити заїзд і виїзд громадського транспорту. Також, за словами Олега Ганчака, планують поставити нові світлофори: на Довженка (біля «Заравшану»), на перехрестях Галицька-Целевича, Садова-Набережна і Коновальця-Сорохтея, на Коновальця (поворот на онкодиспансер) і на Гординського.

Діти на дорозі

За цей рік 43 дитини з Івано-Франківська отримали травми у ДТП. Лише за вересень таких аварій трапилося п’ять, з них три – з вини самих дітей. Втім, у поліції кажуть, що кількість аварій через необережність малих франківців зменшується. Цьому сприяють шкільні офіцери поліції.

«Відколи у нас з’явилася патрульна поліція, запрацювали шкільні офіцери. Це патрульні, які пройшли курси та працюють зі школами і студентами училищ, технікумів і коледжів, – розповідає Христина Максимчак, начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції області. – У Франківську є п’ять офіцерів на 42 школи. Якщо щось трапляється, адміністрація школи телефонує, і офіцер одразу приїжджає».

Також патрульні проводять у школах профілактичні бесіди, розповідають про безпеку дорожнього руху. Кажуть, малі знають правила навіть краще, ніж старші учні. Але без батьків тут не обійтися.

У Франківську вантажівка на переході збила дитину (Фотофакт)

«У школі-гімназії № 3 ми проводили експеримент: одягнули всіх другокласників у жилетки, вийшли на пішохідний перехід і показували на практиці, як переходити дорогу, – каже Христина Максимчак. – Потім спитали кількох батьків, як правильно переходити дорогу – правильну відповідь знали не всі. Тому робота в школах має важливе значення, але батьки мусять щодня наголошувати на правилах безпеки».

Коли в аварії винний не пішохід, а водій, то це скоріш за все через перевищення швидкості, кажуть патрульні. У місті дозволяється не швидше 50 км. Штраф за перевищення – 255 грн. Якщо перевищив більше, ніж на 50 км – 510 грн.

За перехід у не призначеному для цього місці пішохід має заплатити 51 грн штрафу, але найчастіше обме­жуються попередженням.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.