Зима завжди приходить несподівано і вважається випробуванням і для водія, і для автівки. Адже зима потребує від водія максимальної уваги та вміння, а від автомобіля – відповідної технічної екіпіровки. Головне тут – пам’ятати, що авто на снігу поводиться по-іншому, і на це треба зважати.
Ви досі не «перевзулися»? Тоді поспішайте, аби не пізно. Краще не економити. «Всесезонки» ніколи не зможуть похвалитися такими характеристиками, які властиві лише літній, або тільки зимовій гумі. Тому – жодної економії, надто дорого вона потім обходиться.
Крім коліс, слід звернути увагу на гальма. Перевірте рівномірність та одночасність їх спрацьовування.
Обов’язково огляньте, а за потребою замініть усі рідини в авто: рідину гідропідсилювача керма, моторне та трансмісійне мастило, гальмівну та охолоджуючу, рідину для склоомивача.
Завжди майте під рукою щітку та скребок для очищення кузова та скла від снігу та льоду (віник може пошкодити фарбу). Не зайвою буде і компактна лопата для розгрібання снігу. Очищайте авто повністю. Залишки спотворюють сприйняття габаритів, а шапка снігу на даху може зсунутися під час руху на лобове скло…
Обробіть замки та гумові ущільнювачі спеціальними засобами від примерзання. Якщо ж двері таки замерзли, не намагайтесь відкрити їх силою. Спробуйте легенько надавити – це має зруйнувати льодову кірку.
При прогріванні авто тепле повітря краще спочатку пускати в салон, а потім вмикати обдув лобового скла. Через різку зміну температур скло може тріснути. Найкраще температуру в салоні піднімати поступово.
Не варто залишати поза увагою оптику та габаритні вогні. Перевірте справність фар, габаритних вогнів і стоп-сигналів. Автомобіль, забруднений сніговою кашею, виглядає сірим і візуально зливається з дорогою. Увімкнене ближнє світло допоможе іншим водіям помітити вас завчасно.
Намагайтеся тримати бак наполовину повним. Це допоможе уникнути проблем з конденсацією вологи з наступним її замерзанням. Якщо у вас дизель, то заправляйте спеціальне «зимове» паливо.
Не буде зайвим оглянути вентиляцію. Почистіть усе, що набралося під капот. Замініть старий фільтр клімат-контролю, щоб він не затримував потік повітря. Перевірте, чи добре працює система обігріву (якщо ви, звісно, не прихильник шуби й валянок за кермом).
Отже, з автівкою розібралися, тепер – дорога.
Забудьте про «нейтралку». Їзда на ній взимку небезпечна, бо транспортний засіб стає некерованим. Авто може понести, як на лижах. Наприклад, при руху на спуску на вимкненій передачі двигун може не спрацювати. Якщо він глухне, гальма працюють лише на 30 %.
Не ставте автівку на ручне гальмо – колодки можуть примерзнути до тормозного диска.
Банально, але – дистанція між автомобілями взимку має бути більшою, ніж влітку. Пригальмовуйте заздалегідь перед поворотом чи зупинкою.
Зменшуйте швидкість. Усім відомо, що більша швидкість – тим менше зчеплення з дорогою. Відповідно ризик потрапити в ДТП збільшується. Не кажучи вже про гальмівний шлях, який на льоду може бути майже безкінечним.
Не гальмуйте різко, не робіть крутих маневрів – це також призводить до втрати контролю. Краще зловити ямку на дорозі, ніж злетіти з траси. Будьте особливо уважні на мостах – льодяний шар там з’являється швидше, а зникає пізніше. Проїжджаючи їх, варто зберігати постійну швидкість, без різких тиснень на газ.
Обгін краще обмежувати. Намагайтеся перестроюватися якомога рідше, зведіть до мінімуму маневри. Постійно пам’ятайте про те, що для цих дій взимку потрібно вдвічі більше часу, а невірний розрахунок коштуватиме як мінімум ремонту бампера.
Рухаючись на підйом, виберіть таку передачу, щоб не довелося перемикатися на схилі – ймовірна пробуксовка.
На спусках варто використовувати пригальмовування двигуном, увімкнувши понижену передачу. Це треба робити перед під’їздом на спуск. На самому ж спуску при можливості не пригальмовуйте і не вмикайте передачі – можна втратити керованість.
Рухаючись в умовах недостатньої видимості (туман, сніг, сутінки), обов’язково виділіть своє авто – включіть ближнє світло фар, протитуманки, коли зупиняєтеся – аварійку.
Не паркуйтеся на дорозі. Таким чином ви зменшуєте пропускну здатність вулиць, а також заважаєте техніці, яка очищає дорогу від снігу.
Пам’ятайте про пішоходів. Люди, які переходять дорогу, можуть посковзнутися та потрапити під колеса. Тому обов’язково зменшуйте швидкість, під’їжджаючи до пішохідних переходів чи місць, де є дитячі заклади (школи, садки).
Дотримуйтеся правил, будьте максимально уважні та не забувайте про пасок безпеки. Що поробиш – зима помилок не пробачає. Влітку буде легше.
Comments are closed.