Авто

Оглядини або Як «Репортер» робив медичну довідку водія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За кермом мають сидіти здорові люди – хто б сперечався. І держава має цілу процедуру перевірки стану водійського здоров’я. Ми вирішили пройти цю перевірку від початку й до кінця. Чесно? Довго й недешево.

Усім, хто цікавиться законодавством, одразу радимо читати спільний Наказ МОЗу та МВС № 65 / 80 від 31 січня 2013 року. Там виписаний порядок мед­огляду водіїв і кандидатів у водії.

Сьогодні вони мають відносну свободу, бо можуть проходити медогляд будь-де, а не лише за місцем реєстрації (так само, як учитися і здавати іспити на водійські права). На практиці так і є.

В Івано-Франківську весь мед­огляд можна пройти в обласному наркологічному диспансері, або ж у будь-якій поліклініці. Ми вирішили проходити в поліклініці, бо в наркодиспансері за повний огляд треба викласти 190 грн. Але, зекономити не вийшло.

Ще до поліклініки водій вже повинен отримати два документи. Сертифікат в обласному психоневрологічному диспансері – 32 грн. (пам’ятайте, що сюди, крім паспорта, треба принести й військовий квиток чи приписне), сертифікат від нарколога – 80 грн. На другий папір довелося витратити майже дві години: і кров здати треба, і з закритими очима вказівним пальцем влучити собі в ніс, і навіть прослухати невеличку лекцію нарколога… Кожен із цих паперів у диспансерах роблять лише до 11:00, за один день в обидва не встигнеш (Чукалівка, Млинарська), отже – два дні.

Ще потрібні дві стандартні фотографії 3х4 см. Також водій чи кандидат має здати аналізи – загальний сечі, та одразу три дослідження крові – загальне, на цукор і на групу й резус-фактор. Пам’ятаючи ранкові черги в тісному коридорі поліклінічної лабораторії, пішли у приватну. Печатка про групу крові в паспорті вже стоїть, тож за 95 грн. здали інші три аналізи. Третій день «пішов».

Із сертифікатами, фото й результатами аналізів рушили до міської поліклініки № 3 (вулиця Франка). Там у реєстратурі нас одразу відправили в бухгалтерію, де гаманець збіднів ще на 43 грн. Загальний кошторис зріс до 250 грн…

Далі була «екскурсія» по лікарях. Загалом побували у проктолога (жінкам треба йти до гінеколога), хірурга, отоларинголога, офтальмолога, невропатолога. Ще робили кардіограму і флюорографію (безкоштовно).

До слова, поліклініка на Франка вигідно вирізняється тим, що тут практично немає черг до кабінетів. Під дверима можуть сидіти одна-дві людини, і все одно краще не чекати, а йти до іншого фахівця, там черги взагалі може не бути. Таким методом «пробіжка» по семи кабінетах зайняла дві години – дуже непоганий результат. Так пройшов четвертий день.

Оскільки результати кардіограми та флюорографії були готові лише наступного дня, довелося йти до поліклініки ще. Цього разу все зайняло півгодини – довідку оформили в одному віконці реєстратури, а в іншому вдарили ще один штамп.

Отака вона водійська доля. П’ять днів і 250 грн. на довідку, яка дійсна лише два роки.

Із Положення про медогляд кандидатів у водії та водіїв транс­портних засобів:

«Періодичному медичному огляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:

віком до 55 років (включно) – один раз на 10 років;

віком від 56 до 75 років (включно) – один раз на три роки;

віком від 76 років і більше – один раз на рік.

Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів і вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік». 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.