Авто

Невмирущий базар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У час економічної скрути особливо актуальним для водіїв стає ринок вживаних авто. Там можна придбати машину на будь-який смак. Подивимось на найпопулярніші варіанти.

Робота й «понти»

Як кажуть бувалі водії, легковики на автобазарах купують дві категорії людей. Одні шукають недорогі машини для роботи, які є дешевими в експлуатації та мають невеликий апетит на пальне. Як правило, ці водії вже мали не одну машину і добре знають, що вони хочуть і для чого вона їм. Їхні критерії — авто не старше 2002 року, витрачає не більше восьми літрів, просте та зрозуміле в експлуатації.

Інша категорія покупців не дивиться на витрати пального, вони беруть ефектні авто, щоб отримати задоволення від їзди, а також вразити своїх друзів (подруг). Як правило, це молоді люди, які купують свій перший автомобіль. Наприклад, здоровенний BMW, який добрий лише на трасі, а по місту «їсть» 12 літрів. Дорогувато, зате ефектно.

«Коли їдеш на автобазар, треба чітко знати, чого ти хочеш, — говорить досвідчений водій Геннадій Козарчук. — Можна взяти старі потужні BMW, Audi чи Mercedes. Переважно їх купує або молодь, або іноді таксисти. А можна купити ВАЗівську техніку, Таврію чи економного «француза». До цих машин на СТО є безліч запчастин, вони недорогі, та й споживають небагато».

Серед вживаних легковиків водії традиційно виділяють ВАЗи усіх можливих модифікацій, Daewoo, Volkswagen Golf та Passat, Opel Astra і Corsa, старі моделі Audi A4 та A3, Skoda Fabia та Octavia, звісно ж, Mercedes-Benz.

«Дивлячись на наші дороги, можна побачити, що популярними в області є німецькі машини, — каже Козарчук. — Напевне, так є через їхню надійність, а можливо, це вже якась традиція. Особисто я не поділяю такого захоплення. Мені подобається Citroen XM. Це доволі старенька машина 1990-х років, але тоді вона вважалася представницькою і її оснащували повним «фаршем». Якби зараз десь побачив, обов’язково купив би».

Буси їдуть з-за кордону

На дорогах Прикарпаття нині можна побачити чимало мікроавтобусів. Вантажні фургони, які, зрозуміло, працюють у бізнесі, та є чимало й пасажирських. Їх ганяють з‑за кордону. І мало хто з непосвячених знає, що багато нинішніх пасажирських бусів ще недавно були вантажними.

«Останні кілька років поширилася практика приганяти з‑за кордону вантажні мікроавтобуси, — розповідає Мирослава Белдик, інспектор з профілактичної роботи УДАІ в області. — Такі автобуси вже в Україні переобладнують у пасажирські, а згодом продають. Для цього необхідно у ВРЕР спершу взяти дозвіл на переобладнання, а потім, коли вже машину перероблять, виготовити новий техпаспорт. Загалом паперова робота займає близько тижня».

Справа в тому, що розмитнення на кордоні вантажного транспорту коштує значно менше, ніж пасажирського. Тому дешевше пригнати в Україну вантажний фургон, а тут вже продати його як пасажирський.

«На одному такому переобладнаному бусі автомобільні ділки заробляють приблизно дві тисячі доларів, — каже водій Роман Олійник. — Десь у Житомирській області навіть є спецмайстерня, де буквально за ніч вантажний мінівен перетворюють у пасажирський. У кузові прорізають вікна, роблять оббивку салону, встановлюють додаткові ряди крісел».

Популярні буси — Opel Vivaro, Mercedes-Benz Vito, Volkswagen T4 або Т5. Ці машини сьогодні беруть із задоволенням. У них хороші двигуни, та й їздять вони на дизпаливі, що не так б’є по кишені.

Звісно, б/в авто не може зрівнятися з продукцією автосалонів, де на машину дають гарантію, а подекуди — і пакет «ассістанс». Але з огляду на економіку держави, видається, що на ринку вживаних авто спаду не буде ще довго.

До теми

За даними сервісу «Яндекс.Авто», у серпні минулого року в інтернеті містилося понад 220 тис. оголошень з України про продаж б / в авто. Систематизувавши ці дані, фахівці довідалися, що найбільше на вторинному ринку України європейських машин — 36%. Азіатські марки становлять близько 28%, російські — 24%, американські — 9,5%. Українських — лише 2,5%.

Переважно це авто віком 4‑6 років. Експерти зазначають, що найпоширенішим типом кузова є седан (51%). Друге місце за хетч­беком — 18%.

Топ-10 моделей за кількістю оголошень про продаж: Daewoo Lanos, Lada 2106, Lada 2101, Mercedes E-Class, Lada 2109, Lada 2107, Ford Transit, Lada 21099, Chevrolet Aveo, Volkswagen Passat.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.