Із приходом весняного тепла почався новий сезон для мотоциклістів. Разом із мотоциклами виїхали і скутери. Водії автомобілів добре знають, що із цими малолітражними двоколісними апаратами треба бути обачним, бо у їхньому сідлі часто сидять неповнолітні. І часом на дорозі вони їздять, м’яко кажучи, не за правилами.
«Репортер» розпитав старшого інспектора франківського міського відділу ДАІ Василя Павлишина, як за правилами дорожнього руху мають їздити скутеристи, і чим вони відрізняються від тих же мотоциклістів. Виявляється, різниця є, і то суттєва.
Розташування на дорозі
Мотоцикли
На дорогах з двома і більше смугами для руху в одному напрямку всі автомобілі і мотоцикли мають їхати якомога ближче до правого краю проїзної частини. Винятки – випередження, об’їзд або перестроювання з ряду в ряд перед поворотом ліворуч чи розворотом.
Скутери
Рух по проїзній частині на велосипедах, мопедах, гужових возах (санях) і вершникам дозволений лише в один ряд по крайній правій смузі якомога правіше. Виняток – об’їзд.
Поворот наліво, розворот
Мотоцикли
Виїзд на крайню ліву смугу дозволяється, якщо праві зайняті, а також якщо потрібно зробити поворот наліво, розворот. Ще один виняток – зупинка чи стоянка на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах.
Скутери
Поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. На дорогах з двома і більше смугами для руху в одному напрямку водіям мопедів і скутерів потрібно зійти з нього і перевести свій транспорт по пішохідному переходу.
Швидкість руху
У населених пунктах рух усього транспорту дозволяється зі швидкістю не більше 60 км / год. Поза містами і селами дозволяється рух із швидкістю: мотоциклам – не більше 80 км / год, а мопедам – до 60 км / год.
Мотошоломи та особливості їзди
«За правилами дорожнього руху, під час їзди водії мотоциклів і скутерів обов’язково мають бути одягненими в захисний мотошолом, – говорить Василь Павлишин. – Їздити на мопедах і скутерах можна з 16 років. При собі треба мати водійське посвідчення, техпаспорт і поліс «автоцивілки». Мотоциклістам і скутеристам треба пам’ятати, що їхній транспорт менш захищений, ніж автомобілі. Навіть незначна помилка на дорозі може загрожувати здоров’ю водія і техніці».
Відповідальність
За їзду на мопедах, скутерах і мотоциклах без захисних мотошоломів загрожує штраф 51-85 грн. (ст. 121 ч. 5 КУпАП).
За їзду на незареєстрованому транспорті (у тому числі мопедах і скутерах), без номерного знака – штраф 170-255 грн. (ст. 121 ч. 6 КУпАП).
За їзду на транспорті без посвідчення водія, без техпаспорта й поліса «автоцивілкии» (у тому числі мопедах і скутерах) – 425-850 грн. (ст. 126 ч.1 КУпАП).
До теми
Перші жертви сезону
На Коломийщині сталася аварія за участю мопеда. У неділю, 16 березня, близько півночі 20-річний водій мопеда Viper, зіткнувся з автомобілем ВАЗ-2131.
Як повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС в області, водій мопеда їхав без світла фар, не обрав безпечної швидкості, дистанції та інтервалу, через що врізався у машину, якою керував 20-річний місцевий мешканець.
У результаті ДТП водій скутера отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій правого ступневого суглобу. Його доставили на лікування до Коломийської центральної райлікарні.
Comments are closed.