Чи варто говорити, що автомобіль – як жива істота, яка потребує регулярного догляду? Багато водіїв відзначають, що в кожної машини є свій характер, і від того, як до неї ставиться хазяїн, залежить її поведінка на дорозі. Тож як правильно доглядати за машиною влітку?
При згадці про догляд, першим ділом, звісно, мається на увазі мийка. Навіть цю ніби нескладну процедуру краще довіряти професіоналам. Наприклад, спеціалісти радять у жодному разі не протирати машину ганчіркою, це може призвести до утворення дрібних подряпин на кузові.
Та ні для кого не секрет, що чимало водіїв надають перевагу самостійній мийці свого чотириколісного друга. Якщо вже ви довіряєте лише собі, то використовуйте для цієї мети автошампуні з воском. До їхнього складу входять силіконові масла та органічні розчинники. Після такого миття машина не тільки заблищить, але й буде захищена тонкою плівкою, яка вберігає від забруднень та ультрафіолету.
Спосіб застосування достатньо простий: виконуючи інструкцію, змішайте шампунь з водою. Після ополіскування кузова теплою водою, нанесіть засіб за допомогою губки, а потім змийте. Каплі, що залишились, промокніть серветкою. Машина буде вдячна.
Літо – пора відпусток, виїздів за місто та й узагалі сезон поїздок. Разом зі збільшенням часу експлуатації авто, збільшується й ризик усякого роду поломок чи зношування деталей.
Потурбуйтесь про своєчасну заміну мастила – це покращить зносостійкість двигуна і навіть трохи зекономить пальне. Майте також на увазі, що синтетичне мастило при підвищеній температурі за бортом забезпечує більший захист для мотору.
Заміну повітряного фільтра теж не забувайте: при його забрудненні двигун «задихається». До того ж, цю деталь можна замінити й самостійно.
Само собою, потурбуйтеся про систему охолодження. Адже гаряче літнє повітря сприяє перегріву. Тому періодично перевіряйте рівень рідини, аби запобігти перегріву мотора (це теж збільшує витрати пального).
Щодо кондиціонера, то тут немає чого приховувати – надмірне захоплення ним суттєво збільшує витрати бензину. Однак на шкоду своєму комфорту та здоров’ю, особливо на трасах, забувати про призначення кондиціонера таки не варто. Крім того, відкриті вікна погано впливають на аеродинаміку, а це… теж додаткові витрати бензину.
Якщо ваше авто стоїть на сонці протягом тривалого періоду часу, салон дуже прогрівається. І під прямими сонячними променями, які світять довгий час, може деформуватися шкіра на сидіннях, а деякі речі, які водії залишають у салоні, можуть навіть поплавитись. Тож незайвим буде затонувати вікна. Але пам’ятайте про дозволений законодавством відсоток, бо доведеться платити штраф.
До теми
Англійці взялися за послід
Пташиний послід руйнує фарбу на автомобілі швидше, якщо машина стоїть на сонці, з’ясували британські фахівці. Влітку водії вважають за краще паркуватися поряд з будівлями і під деревами, щоб уберегтися від палючого сонця. У цей час машини піддаються атакам пернатих, які сидять на деревах. Запримітивши пташині плями, водії часто не поспішають їх змивати.
Між тим, експерти радять позбуватися посліду якомога швидше: під сонячними променями лак руйнується. Це з’ясували фахівці англійської компанії «Autoglym». На яскравому сонці фарба розширюється та трохи розм’якшується, а пташиний послід навпаки – швидше висихає, перетворюючись у тверду субстанцію. Тому, коли автомобіль остигає, емаль повертається у свій звичайний стан. При цьому, якщо на її поверхні міцно прилип твердий послід, то на емалі формуються борозни та шрами.
Comments are closed.