Скільки зламано списів щодо присадок до пального – не перелічити! Та знаю на власному досвіді, що автохімія працює. Якось мав вкрай охочу до мастила дизельну Zafira Opel, що диміла, як паровоз.
Певно, капець – і кільцям, і турбіні. А потім залив мотодоктор від Mannol. І – на 500 км пробігу ця дивобанка діє точно, пише Репортер.
Прийшов час знову пірнути в тему присадок, та вже до палива, перевіривши на власному досвіді, чи діє чудо-хімія, чи це ефект плацебо, чи то можна взагалі вбити агрегат – і прямий шлях на капремонт. Адже майстри, до яких звертався з приводу форсунок, піднімали капот та робили кисле обличчя, мовляв, «не хочу твоїх грошей – їдь до іншого». Тому вирішив спробувати вирівняти показники тих форсунок за допомогою хімії.
Піддослідний – дизельний двигун 2.2 HDI / JTD у 128 к.с, авто перепрошите на Євро-3. Протягом 25 000 км пробігу в дизпаливо почергово були підмішані наступні присадки: Adizol T-6, Hi-Gear, NowaХ, K2. Якщо перша лише покращує пальне, то три інші більш направленої дії – очищення форсунок, паливної апаратури, з низкою позитивних змін (якісніше згорання, підняття цетанового числа, зменшення витрат і т. д.).
Коротко про кожну.
Adizol T-6 випускає в Україні НВП «Adioz», склад невідомий, якийсь власний винахід підприємства. На ринок цей препарат вийшов ще у 1996 році, а з 2001-го його почали централізовано використовувати підприємства Укрзалізниці.
Рекомендовано застосовувати завжди, через так би мовити привикання до модифікованого палива.
Придбав кілька тюбиків по 5 грн за кожен. Пропорції – один на 40 л пального.
Hi-Gear. Виробник – США. Засіб, вироблений з використанням HyOx Technology.
Призначення: очищення розпилювачів форсунок від нагару і смолистих відкладень. Рідина червоного кольору.
Текст виробника аж приємно читати. «Застосування «Очисника форсунок для дизеля» є єдиною альтернативою дорогої заміни форсунок завдяки тому, що препарат: • відновлює форму факела розпилу палива і динаміку згоряння суміші, • запобігає утворенню нагару в камері згоряння, • змащує паливну систему» – і ще купа всього доброго.
Об’єм – 295 мл на 70-90 л пального. Рекомендують застосовувати кожні 3000 км пробігу. Вартість – 150 грн.
NowaX. Виробник – США. Пише: • за одне застосування гарантовано й безпечно очищає будь-які, навіть найзабрудненіші розпилювачі форсунок; • ефективно та швидко очищає забруднені системи вприскування дизельного палива; • змащує і захищає паливну систему від корозії – і далі знов аж до повного щастя.
Пропорції – 330 мл приблизно на 60 л пального. Рекомендується використовувати кожні 5000 км. Ціна – 90 грн.
К2. Польща, виробник – «Melle». З моменту створення у 1991 році компанія працює з автокосметикою та хімією. Що пишуть? «При першому використанні чудово очищає всю паливну систему. Значно знижує витрату палива і викид токсичних газів. Відновлює повну потужність, полегшує пуск двигуна і продовжує термін його служби». Тобто все, як має бути.
Супер-концентрат коричневого кольору зі своєрідним запахом, липкуватий на дотик, використовується – 50 мл на 40-80 л пального.
Вартість – 42 грн.
…Дозування в бак вимірювалось медичним шприцом. Звісно, не дуже симпатично копирсатися зі шприцом на АЗС, та що не зробиш для здоров’я улюбленої автівки?!
Зазначимо, що присадки не заливались безперервно одна за одною. Схема була така: розводимо хімію на визначену кількість пального, виїжджаємо все до резерву, далі заправляємось без домішок і їздимо до кінця гарантованої дії присадки. Тобто де 3000 км, де 5000. І це не стосується Adizol T-6, бо за інструкцією його дія закінчується одразу з пальним. Після пробігу без присадки брали іншу хімію – і так загалом накатали десь 25000 км.
Що сказати? Шкоди жодної. Це вже великий плюс. Мотор запускається добре. Холості рівні, рукою на кермі чути вібрацію, але в межах норми – все ж таки дизель.
Суб’єктивно – найбільше економить пальне та пом’якшує роботу форсунок двигуна Hi-Gear. NowaX таких суттєвих змін не приніс, як і К2. При використанні Т6 маємо цікавий запах із вихлопної та сподівання, що профілактичні зобов’язання він виконав.
У будь-якому разі, знов таки – суб’єктивно, найкраще показав себе Hi-Gear. Інші принаймні не шкодять, профілактичні обов’язки виконують, проте не настільки потужно.
Після приблизно 3000 км пробігу ще залишилося перепровірити на діагностиці розпилювання форсунок. Чи покращилось чи залишилось на місці? Головне – щоб не погіршилось. І якщо ці препарати відтягують момент ремонту, то вони мають повне право на життя, тобто використання.
Та якщо у двигуна, паливної системи спрацювання критичне, то це будуть, певен, марні витрати.
Comments are closed.