Авто

Готуємося до подорожей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Багато людей влітку вирушають відпочивати на власному авто. Та далеко не всі знають, як правильно підготувати машину до далекої дороги.

Від простого

«Підготовку автомобіля краще починати з найпростіших речей, – говорить івано-франківський автогонщик Володимир Власенко. – Найперше необхідно перевірити комплектацію машини. У ній мають бути вогнегасник, знак аварійної зупинки, аптечка. Не завадить також трос для буксирування, а якщо мова йде про поїздку в гори на джипі, то у пригоді можуть стати також лопатка і кирка».

За словами Власенка, дуже не зле буде взяти з собою запасні лампочки до автомобіля, щоб не нарватися на штраф, коли в дорозі непомітно перегорить один із габаритів, сигнал повороту чи фара. Краще прихопити й робочі рукавички.

Двигун і рідини

Загляньте під капот. Можливо, треба замінити паливні фільтри, свічки, ремені. Уважно поставтеся до гальмівної системи. Потріскані шланги замініть новими, перевірте рівень гальмівної рідини, усуньте її підтікання, перевірте диски та колодки.

Дуже важливою є перевірка рівня інших рідин – моторного мастила, олії коробки передач. Зверніть увагу і на рівень води в бачку склоомивача.

Якщо до планової заміни масла залишилася одна-дві тисячі кілометрів, краще це зробити до від’їзду, адже під час пробігу двигун працюватиме з підвищеним навантаженням. У дорозі також добре мати запас цих рідин під рукою.

Підвіска та колеса

Переконайтеся, що елементи підвіски й ходова частина в повному порядку, включаючи гумові пильовики і чохли, чи потрібна заміна амортизаторів, пружин, сайлентблоків передніх важелів, кульових, важелів задньої підвіски.

Деякі особливо «якісні» ділянки наших доріг завдають великої шкоди колесам, тому треба оглянути шини на наявність дефектів – протертих місць, гульок тощо. Перевірте також тиск у колесах і доведіть його до рекомендованого виробником (це ж стосується і запасного колеса). На дисках не повинно бути тріщин, сколів чи інших пошкоджень.

Якщо є потреба, не варто шкодувати грошей на балансування коліс чи регулювання розвалу-сходження. Звісно, не може бути й мови про подорож на «лисих» покришках. Проблеми з колесами є дуже небезпечними на трасі, коли авто рухається зі швидкістю 80-100 км/год.

Наостанок

І ще кілька простих порад. Перевірте, чи справні дзеркала заднього виду. Подумайте, можливо, варто встановити на машину протитуманні фари. Добре прихопити з собою автомобільні атласи та карти, або й узагалі встановити GPS-навігатор. Чи є у вашій машині пристрій для живлення чи зарядки мобільних телефонів, бритв, ноутбуків? На ринку їх величезна кількість.

Звісно, треба ще раз перевірити, чи все гаразд з документами. Нагадаємо, що згідно з правилами дорожнього руху, водій легковика повинен мати при собі:

  • водійське посвідчення (талон до нього вже не потрібен);
  • техпаспорт;
  • доручення (у разі відсутності власника);
  • поліс автоцивілки;
  • талон техогляду (його ще не відмінили).
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.