Авто

Головні аспекти вибору та обслуговування тахографа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Тахограф – технічний пристрій, яким користуються водії, щоб контролювати свій режим праці та відпочинку, а також фіксувати швидкість пересування транспортного засобу. Зазвичай автомобільний тахограф потрібен далекобійникам, водіям пасажирських автобусів та іншим людям, які займаються перевезеннями людей чи вантажів.

hAjvrdtyM2whU9PBSvp0T-30TFi7tq7iycfLUNDkvunIySFSqvw4R-7EGwIn27DbOTxF3Q0dYUVUFjLWaKYmQRyXEM493v-5M4FEPxkCx-StpALAT7_ppguTmnZMfW3l2QOZ4N6uKEE2kVCjgyktLQ

Як засіб контролю, тахограф допомагає створювати графік роботи і дотримуватись його, а також регулювати швидкість, дотримуючись правил. Одна з його особливостей у тому, що він здатен ідентифікувати користувача. Окрім того, такі пристрої проходять сертифікацію, тому зафіксовані у них дані можна використовувати навіть у суді, якщо виникне така необхідність.

Які види тахографів існують та як серед них обрати потрібний?

Існує два види пристроїв:

 • аналогові;
 • цифрові.

Аналоговий пристрій працює за старими технологіями: на діаграмному диску, на якому є три шкали (швидкість, відстань, водійські дії) ставляться відмітки, а в центральному полі записані дані водія, автомобіля, а також дати початку і завершення реєстраційного листа. Такими моделями користуються значно рідше, адже їх витісняє сучасніша техніка.

Цифрові моделі тахографів зберігають всю інформацію у внутрішній пам’яті пристрою, яку періодично (кожні 90 днів) потрібно вивантажувати. Окрім того, у кожного власника такого пристрою є власна чіп-карта, на яку записуються всі ті ж самі дані. Діє карта тахографа протягом 5 років.

Використання тахографа знижує ймовірність ДТП, оскільки водій не порушує швидкості і вчасно відпочиває. Окрім того, можна не боятись, що якийсь недобросовісний працівник зливатиме пальне чи робитиме інші протиправні дії, адже пристрій це також зафіксує.

Для автомобілів, які займаються комерційними перевезеннями, установка цифрових тахографів є обов’язковим пунктом, тому для власників вибір пристроїв очевидний.

Якими послугами можуть скористатись власники тахографів?

Звертаючись по тахосервіс у компанію Світахо, яка спеціалізується на продажі та технічному обслуговуванні тахографів, рацій, радіостанцій та інших пристроїв, ви отримаєте якісний сервіс та обслуговування.

До переліку послуг, які надає компанія власникам бортових контролюючих пристроїв, входить:

 • установка;
 • калібрування;
 • діагностика (таріровка);
 • адаптація пристрою до транспортного засобу;
 • розробка нестандартних рішень для нетипових авто;
 • заміна датчиків чи кабелів у разі їх пошкодження;
 • ремонт тахографа.

Від точності калібрування залежать, наскільки точно будуть реєструватись потім такі дані про транспортний засіб:

 • швидкість;
 • пробіг;
 • кількість витраченого палива;
 • робота обмежувача швидкості.

Зазвичай калібрування пристрою відбувається один раз на два роки, але може бути й частіше, оскільки це необхідно, якщо автомобілю замінюють шини або датчик швидкості, ремонтують коробку передач чи інше обладнання.

Професійне калібрування та обслуговування забезпечать спеціалісти нашої компанії, які працюють по всій Україні.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.