Цей рік обіцяє стати переломним для електромобілів в Україні. Пара відомих електрокарів активно заходить
на наш ринок.
Офіційно перші електромобілі в Україні з’явилися аж в 1993 році: ЗАЗ для Швейцарії зібрав партію електрокарів на базі «Таврії» ЗАЗ-1102 і навіть показав їх на виставці. Але продовження цього експерименту не було…
На український ринок активно заходять відомі електрокари – Tesla та Nissan Leaf. Для першої навіть є спеціальний клуб, який виступає не лише продавцем, але й консультантом у підборі потрібної покупцю версії, доставці та оформленні, налаштуванні всіляких систем. І навіть більше – клуб ініціює будівництво мережі електрозаправок.
Щодо «японця», то тут створена невелика компанія, яка взаємодіє з офіційним дилером Nissan в Україні і допомагає у продажі не тільки нових, але й б / в електромобілів. Не пасе задніх і Renault – перші партії Fluence ZE уже на українському ринку. Крім того, в цього імпортера є й фургон Kangoo з електромотором.
Сьогодні лідер з виробництва таких карів – Китай. Український ринок доволі швидко звикає до електромобілів. Хоча українці ще неохоче відмовляються від бензину, попит росте.
Міфів навколо електромобілів є багато. Та й аргументів «за» і «проти» теж.
«ЗА»
Дешева заправка. Найекономніші споживають в середньому 10 кВт на 100 км.
Простий сервіс. Немає мастила, свічок, фільтрів тощо. Періодичного огляду вимагає тільки ходова. Силовий агрегат, акумулятори та навісне обладнання – тільки спостереження та контрольні заміри. Обслуговуватися такі автівки можуть на будь-якій СТО, а вартість послуг – в рази менша, ніж у звичайних авто.
Тиша. Двигун електрокара працює безшумно.
Екологія. Немає вихлопних газів. Використання енергії в електромобілях відбувається до п’яти разів ефективніше, ніж у звичайних двигунах.
Данина моді. Якщо захочете виділитися серед натовпу – це авто для вас.
«ПРОТИ»
Недостатня кількість АЗС. На жаль, сьогодні в Україні небагато електростанцій – 37, із яких 34 на АЗС ОККО.
Невеликий вибір. Небагато компаній займаються виробництвом електрокарів. Та й модельний ряд, в порівнянні зі звичайними автівками, в рази менший.
Висока вартість батареї. Хоч виробники і дають гарантію на 10 і більше років, електрокар на той час уже сам вийде з ладу. Очікується, що при збільшенні виробництва вартість на батареї впаде. Деякі виробники вже планують здавати батареї в оренду.
Комфорт. Із включеним кондиціонером довго не покатаєшся, оскільки він швидко садить батарею. Тому якщо хочете довше бути в дорозі, від деяких зручностей доведеться відмовитися.
Швидкість. Для економії електроенергії її обмежують до 80-100 км / год. Теоретично електрокари можуть розганятися до 140 км / год. Проте, щоб акумулятора вистачило на весь день, бажано не газувати. Хоча в місті з його постійними заторами такий автомобіль взагалі знахідка: при ривках і гальмуванні заряд відновлюється.
Про наступ електромобільного майбутнього вже сьогодні говорити ще рано, проте цей час не за горами. Електромобілі є, мережі заправок розширяються, питання із сервісом та ремонтними роботами теж вирішуються. Один із чинників, який міг би зробити значний поштовх на ринку електрокарів – це зниження, а то й взагалі знятті податку на цей вид автівок. Зараз у парламенті зареєстровані кілька законопроектів, що передбачають відміну податку на електромобілі строком на п’ять років. Якщо приймуть, то податок на їх імпорт знизиться до 30 %, що потягне і зниження вартості на електромобілі.
До теми
У червні в Києві стартує Міжнародний марафон на електромобілях Electric Marathon 2015. Він почнеться 3 червня і завершиться через тиждень у Монте-Карло. Брати участь можуть тільки електромобілі, хоча дозволено і гібридним авто. Марафон започаткував чотири роки тому принц Монако Альбер II, він проводиться щороку за новим маршрутом, з новим місцем старту і незмінною точкою фінішу – Монте-Карло.
Electric Marathon – це інтелектуальна гонка. Тут переможця визначає не швидкість, а точність прибуття до фінішу. Так звана «нульова машина» стартує першою та встановлює еталонний час. Учасник, час якого найбільш співпаде з еталонним, буде оголошений переможцем.
Comments are closed.