Авто

Ціни лихоманить

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Недавно Верховна Рада суттєво змінила оподаткування авторинку в Україні. Чимало фахівців пророкували значне полегшення життя водіям і здешевлення машин. І що маємо нині?

Ще рік тому за 160 тис. грн. в Україні можна було придбати досить пристойний автомобіль, наприклад, кросовери Renault Duster або Nissan Juke. У бюджетному сегменті за 100-120 тис. можна було придивитися Renault Logan чи Peugeot 301. Та за останні місяці ситуація в автосалонах змінилася кардинально.

Нагадаємо, 14 і 18 квітня в Україні на третину зменшили автомобільне спецмито та відмінили утилізаційний збір на імпортні авто. Водночас уряд удвічі збільшив акцизний збір. Теоретично машини мали би подешевшати: бензинові, з моторами до 3 л – у межах 4-8 %, дизельні – на 3-5 %. Але це в теорії. На практиці фахівці говорять про іншу картину.

Як повідомила днями прес-служба корпорації «УкрАвто», ціни на їхні авто особливо не змінилися. Покупці відчують ефект від скасування податку на утилізацію й лібералізацію спеціальних мит тоді, коли імпортери почнуть завозити авто за новими правилами. А враховуючи ситуацію на ринку і в країні, це зробили ще далеко не всі.

«Треба зазначити, що зміна тарифів при ввозі автомобілів неспівставна з рівнем девальвації національної валюти, – цитує директора ТОВ «Фалькон-Авто» Ніну Васадзе видання «AUTO-Consulting». – Ця девальвація в першому кварталі потягнула 40-50-відсоткове збільшення гривневих цін на автомобілі в Україні».

Частина імпортерів все ж пішла на зниження цін. Так, на деякі машини французьких виробників діють знижки 9-25 тис. грн. З іншого боку, треба пам’ятати, що ціни на імпортні авто прив’язані до долара й, відповідно, перераховуються по актуальному курсу.

Загалом у тому, що відбувається, вимальовується певний алгоритм. З одного боку, частина імпортерів знизили ціни на величину утилізаційного збору. З іншого – зниження спецмита компенсувалося збільшенням акцизу. Та загалом усе це складно розгледіти за девальвацією гривні.

Що маємо нині? Стрибок цін у гривнях на 20-40 %. Є моделі, які подешевшали в доларах, але їхня ціна у гривнях все одно лякає.

Особливо уважні покупці все ж можуть знайти цікаві для себе цінові «шпаринки», бо імпортери намагаються хоч якось привабити клієнтів і йдуть на цікаві кроки. У деяких салонах при формуванні ціни використовують курс гривні у відношенні до іноземної валюти, значно нижчий за комерційний. Інші дилери ставлять спеціальні цінові пропозиції, найчастіше – на деякі моделі, завезені в період нижчого курсу гривні. Але такі акції тривають недовго, адже в нинішній ситуації імпортери не можуть собі дозволити довго тримати ціни на одному місці й мусять раз по раз переглядати їх.

До теми

Український авторинок повертається до рівня 1990-х. За підсумками продажів від початку року до квітня ринок скоротився на 64 %, повідомляє «AUTO-Consulting».

Серед тенденцій, які відзначають аналітики, особливо помітним є зменшення попиту на машини середнього цінового сегменту. Трохи менше постраждали бюджетні машини та авто преміум-класу.

Тримається «на плаву» ринок б / в авто. Кількість операцій із такими машинами сягнула рекорду – понад 25 тисяч. Це вдвічі більше, ніж на ринку нових авто.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.