Скрип гальм, удар, і часом водій сам не зовсім розуміє, що трапилося, чи вдарили його машину, чи він сам у когось врізався. Це той випадок, коли на допомогу прийде відеореєстратор.
«Стояв на світлофорі, загорівся зелений, я рушив, і зненацька з правого ряду напереріз на лівий поворот рвонула машина. Я вдарив по гальмах, але уникнути аварії не вдалося, – розповідає таксист Володимир. – Той ніби потерпілий доводив, що рухався прямо, а перелаштовувався я, і саме я вдарив в бік його авто. Мене виручив відеореєстратор. На записі все видно, як на долоні. Без нього, напевне, не довів би свою правоту».
Нині водії багато говорять про відеореєстратори. Це пристрій, який знімає все, що відбувається навколо машини. Своєрідний автомобільний «чорний ящик». Якщо стається аварія чи співробітники ДАІ починають вас безпідставно звинувачувати в порушенні правил, цей прилад стає незамінним. Вам пред’являють звинувачення у проїзді на червоне світло? Ось відеозапис. І час вказаний…
Автореєстратор у своєму найпростішому виконанні доступний кожному автомобілісту. Невеличкий пристрій із вбудованою камерою доволі широкого формату встановлюють в районі салонного дзеркала заднього виду. Запис ведеться на флеш-карту. Об’єми пам’яті вже досягають 64 гігабайт. Записується все підряд – потокове відео. Коли пам’яті не вистачає, стираються попередні записи.
Такий апарат з однією лише камерою в інтернет-магазинах коштує від 250 грн. Однак, як правило, однієї камери замало. Деякі водії надають перевагу двом камерам, спрямованим уперед. Ще надійнішим є прилад, який працює одразу з чотирма камерами, адже авто можуть стукнути в задню частину чи в бік.
Ідеальний варіант – реєстратор з функцією GPS. Такий не тільки пише картинку, але й фіксує вашу швидкість. Це дуже корисно у випадку суперечки з даішниками.
Найбільш «просунуті» моделі підключаються до автомобільного комп’ютера. Вони пишуть не тільки швидкість, але й показники роботи двигуна, фіксують початок і ефективність гальмування. Це вже повноцінний «чорний ящик». Про те, що він прив’язаний ще й до GPS, можна не говорити. Такі прилади також обладнані датчиками руху. Тому, якщо ви залишаєте машину на стоянці чи на вулиці, а поруч хтось проходить чи проїжджає – камери включаються автоматично. Подряпали машину? Реєстратор усе бачив. Встановити винуватця буде нескладно. Щоправда, ціна такого приладу – від 8 тис. грн. Та і встановлення його недешеве.
Також на ринку є спортивні відеореєстратори. Вони мають міцніший корпус, витримують сильні вібрації та записують більшу кількість кадрів за секунду. Як розповів «Репортеру» прикарпатський ралійний гонщик Микола Ільницький, українські спортсмени активно використовують такі прилади. Це допомагає відслідкувати всі помилки, яких екіпаж припустився на трасі.
«Наразі таке відеообладнання у прикарпатських водіїв зустрічається нечасто, – розповідає прес-секретар обласного УДАІ Костянтин Кулак. – Переважно все обмежується тим, що водії знімають на мобільний телефон чи фотоапарат лише розмову з нашими працівниками. Відеореєстратори частіше зустрічаються в автомобілях із Києва, Донецька, інших великих міст сходу України».
До слова, ДАІ теж звернула увагу на відеореєстратори. У планах – встановлення в патрульних автомобілях трьох камер, які б знімали те, що відбувається перед автомобілем, позаду нього та у салоні.
Comments are closed.