Авто

Автоімпортери бояться везти в Україну автомобілі через війну

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виробники бояться везти автомобілі в Україну. Багато імпортерів вже три місяці не завозять машини в країну. Про це повідомив голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко, пише gazeta.ua.

autimp

“Виробники налякані. Вони думають, що у нас вся країна охоплена війною”, – пояснює він.

Війна в Донецькій і Луганській областях призвела до логічних наслідків – продажі авто в більшості населених пунктів Донбасу припинилися. Разом з ними автодилери втратили близько 17% ринку. За даними Державтоінспекції, саме такий відсоток від загальної кількості продажів авто прийшовся в 2013-му на дві східні області, в яких нині орудують терористи. Якщо врахувати ще й окупацію Криму, то в цілому український автобізнес втратив близько 23%.

Ще одна причина обмежених постачань авто в Україну – знецінення гривні. Через зростання курсу долара і євро автомобілі за останні півроку подорожчали мінімум на 50%. Це призвело до обвалу ринку – у січні-червні продажі нових автомобілів впали майже в два рази в порівнянні з минулим роком.

Не врятувало продажі і скасування Верховною Радою утилізаційного збору на авто. Як відомо, у квітні парламент вніс зміни в Податковий кодекс і виключив з нього положення про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

За словами Геннадія Пристрома, генерального директора міжнародного автомобільного холдингу “Атлант-М Україна”, деякі іноземні автомобільні компанії розглядають варіант тимчасового виходу з українського ринку.

Не менше іноземців від обвалу гривні і війни на сході постраждав і вітчизняний виробник. Про “практичну зупинку” та скорочення робочих повідомив найбільший автозавод України “АвтоЗАЗ”, що належить корпорації “Укравто” Таріела Васадзе. За словами бізнесмена, якщо ситуація не зміниться, виробництво на “АвтоЗАЗі” може бути повністю зупинено вже у вересні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні