Щодня у світі трапляються тисячі дорожньо-транспортних пригод. Водії ставляться до них по-різному. Хтось дуже боїться потрапити в аварію, хтось вважає це своєрідним водійським «хрещенням». Та виявляється, є чимало чинників, що впливають на вірогідність ДТП.
Телефон відволікає
Очевидним фактором, який впливає на вірогідність ДТП, є мобільний телефон в салоні автомобіля. При чому він не обов’язково має бути в руках. Водії, які говорять по мобільному, навіть з використанням пристрою Hands-Free, на дорозі є небезпечнішими навіть за тих, хто напідпитку. До такого несподіваного висновку дійшли свого часу спеціалісти Транспортної дослідницької лабораторії Великої Британії (Transport Research Laboratory).
За даними дослідників, ризик потрапити в аварію через телефонні розмови виростає в чотири рази. Крім того, встановили, що час реакції такого водія збільшується на 50%. При цьому в людини із вмістом алкоголю в крові 0,8 проміле – на 30% порівняно з тверезим і зосередженим на кермуванні водієм. До слова, 0,8 проміле – максимально дозволений британськими законами рівень алкоголю в крові водія, це відповідає приблизно двом випитим пляшкам пива.
Дослідження також показало, що найчастіше мобільником за кермом користуються водії позашляховиків та автомобілів представницького класу. Менше – водії вантажівок і таксі.
Аварійні кольори
Нещодавно група австралійських науковців підрахувала, автомобілі якого кольору найчастіше стають учасниками ДТП. Свої дослідження вчені базували на двадцятирічній статистиці, що охопила 850 тисяч аварій. Вони виявили, що частіше за інші потрапляють у дорожні халепи авто чорного кольору. Навіть вдень – на 12%. А вночі ця різниця зростає ледь не до 50%. Отримані цифри, зрозуміло, лише підтвердили загальновідому тезу: темні автомобілі менш примітні, а при поганому освітленні практично не вирізняються на тлі загального ландшафту. Паралельно дослідники назвали і найбезпечніші автокольори – білий, жовтий, сріблястий, золотистий. Їх за будь-яких обставин важко не помітити.
Цікаво, що подібні досліди проводили й українські вчені. Співробітники науково-дослідного центру безпеки дорожнього руху при ДАІ вивчають залежність різних чинників, що впливають на аварійність. І знову – одним із таких факторів вони назвали колір авто. У 2007 році співробітники центру оприлюднили результати дослідження, основою якого послужили аварії протягом попередніх 11 років.
У результаті виявилося, що найбільше ДТП відбувається з вини водіїв авто червоного, сірого, білого, синього та зеленого кольорів. Менше дорожніх пригод спричиняють власники чорних, жовтих, коричневих, фіолетових та помаранчевих машин. А при аналізі зареєстрованих авто певного кольору і кількості аварій з їхньою участю, виявилося, що найбільше у ДТП потрапляють чорні та фіолетові автівки. Відсоток аварій з їх участю удвічі перевищує їхню частку серед зареєстрованих авто.
Найбезпечніші за цим показ-ником – жовті та зелені.
Вважайте на колеса
Німці, які люблять точність і порядок, не так давно досліджували зв’язок між колесами та аваріями. Спеціалісти тамтешньої фірми «Dekra», яка займається техоглядом, виявили, що покриш-ки, старші шести років, значно збільшують ризик аварії.
Такі покришки можуть просто розірватися, особливо в далеких поїздках або при неправильному тиску в шинах і за високої температури. Перш за все це стосується тих авто та причепів, які протягом року більше стоять, ніж їздять. Термін життя автопокришок можуть скоротити їх неправильне зберігання, часті наїзди на бордюри чи долання перешкод під гострим кутом.
До теми
Аби зменшити вірогідність ДТП, спеціалісти радять власникам авто оснастити свої машини додатковими стоп-сигналами. Адже ДТП нерідко стаються через те, що водій вчасно не помітив сигналу про гальмування передньої машини. Не зайвим буде вмикати ближнє світло вдень. Бажано також, аби машина завжди була чистою. Брудні авто менш помітні в темряві або в умовах недостатньої видимості, до того ж забрудненими стають габаритні вогні та стоп-сигнали.
Comments are closed.