Бажання виділитися серед натовпу притаманне майже кожному з нас. Це стосується і водіїв – з їхнім прагненням кермувати унікальним транспортним засобом, ще й максимально функціональним. Перелік додаткових опцій може включати безліч пунктів, що, натомість, підвищує вартість авто. Та чи потрібні ці всі «додатки»?
Безпека. Сюди входять антиблокувальна система (ABS), система стабілізації руху (ESP), датчик світла та дощу, hands free (вільні руки).
ABS запобігає блокуванню коліс при гальмуванні. Сьогодні є частиною дуже складної електронної системи, покликаної зробити різке гальмування максимально безпечним. Встановлюється не лише на легковиках, а й на вантажівках, мотоциклах тощо.
ESP спрацьовує в ситуаціях, коли можлива або вже відбулася втрата керованості автомобілем. Система стабілізує рук через пригальмовування окремих коліс. Є найефективнішою системою безпеки. ESP здатна компенсувати помилки водія.
Датчик світла і дощу використовується бортовою електронікою для керування передніми склоочисниками та фарами головного світла в автоматичному режимі. У поєднанні з функцією Coming Home датчик самостійно вмикає необхідне освітлення в умовах негоди, недостатньої видимості, в тунелі або з настанням темряви. Перевагою системи є пречудова видимість.
Hands free – покликана підвищити безпеку при користуванні телефоном і поліпшити якість зв’язку. У неї входять невеликий мікрофон, гучномовець, який найчастіше встановлюють під одним із передніх крісел, тримач для телефону, зовнішня антена і спеціальний блок.
Економія палива. Система Start-Stop, датчик тиску в шинах, бортовий комп’ютер, круїз-контроль.
Основна ідея Start-Stop – вимкнення двигуна, коли його робота не потрібна (ви стоїте у заторах чи на світлофорі в очікуванні зеленого світла). Ця система призначена для економії палива, зниження шкідливих викидів і шуму через скорочення часу роботи двигуна на холостому ходу.
Система контролю тиску й температури в шинах (TPMS) – інформує водія про те, що колесо втратило 25 % робочого тиску. Ви зможете зупинити авто до того, як шина втратить тиск…
Бортовий комп’ютер зчитує, обробляє і виводить на дисплей корисну інформацію, серед якої: витрата палива (його залишок в баку), статистика (середня швидкість, пройдена відстань, витрачене пальне); температура в салоні і за бортом, неполадки тощо.
Круїз-контроль – автоматично підтримує постійну швидкість автівки без участі водія. Зручний у далеких дорогах, коли важко довго тримати педаль газу в одному положенні.
Комфорт. Про такі речі, як автоматична коробка передач, підсилювач керма, клімат-контроль, підігрів сидінь, керма, стекол, дзеркал, зони двірників, вентиляція сидінь, система безключового доступу, знають практично всі. Тому у цьому випадку за вами залишається тільки обрати або деякі опції, або «нафарширувати» автівку наповну.
Навороти. Легкосплавні диски, ксенон, спойлер.
Легкосплавні диски легші, краще виглядають і надають автомобілю більшої динаміки – на відміну від сталевих, які важчі, виглядають не дуже презентабельно і швидко ржавіють. Ксенонова фара дає удвічі більше світла, споживаючи при цьому на третину менше енергії. Та й термін служби ксенону в кілька разів більший, скло фари не нагрівається і менше забруднюється. Щодо спойлерів, то їх використання продиктоване маркетинговими розрахунками виробників і практично не впливає на технічні характеристики автомобіля.
Спокій. Протиугонка (імобілайзер, сигналізація, центральний замок), парктронік, камера заднього виду, навігаційна система.
Сигналізація – лише засіб оповіщення про спробу викрадення. Тому сучасні автосигналізації є електронним охоронним комплексом, який складається з сигналізації, а також електронного імобілайзера – засобу блокування.
Центральний замок дозволяє одночасно закрити або відкрити всі двері автівки. Система може мати дистанційне керування і відноситься до розряду допоміжних.
Використання парктроніка суттєво знизить ймовірність зіткнення з перешкодою або з іншим авто. Камера заднього виду допоможе максимально точно передати ситуацію, яка відбувається позаду. Завдання навігаційної системи – визначення точного місцезнаходження, розробки оптимального маршруту та його коригування у разі відхилення.
Безумовно, усе перераховане робить авто комфортнішим і безпечнішим. Але вибираючи автомобіль, все ж таки зважте важливість додаткових опцій і, звісно, вислухайте продавця. Бо якщо потім захочете доукомплектувати авто, то будьте готові до того, що це коштуватиме дорожче, ніж у версії «все в одному».
Comments are closed.