Акцент Відео Люди Соціум

Життя з психічними розладами: інтернати та диспансери в умовах реформи (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Три психоневрологічні диспансери та вісім інтернатів для людей з психічними розладами працює на Прикарпатті.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник центру медичної статистики та аналітики обласного центру громадського здоров’я Тарас Стах, інформує Репортер.

Життя пацієнтів в одному із таких закладів – Погонянському психоневрологічному інтернаті – показали у фільмі-розслідуванні “Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?”.

Журналісти Суспільного поїхали туди та дізналися, як змінилося життя героїв після стрічки, та як проходить реформа психіатрії в області.

Фільм “Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?” починається з розповіді про Світлану Лазебну, яка лікується та проживає в Погонянському психоневрологічному інтернаті. Жінка розповідає, що після зйомок написала нову пісню.

“Я її написала за одну ніч… Буквально десь за годину 5 стовпчиків пісні написала. Про кохання, яке дуже далеко від тебе”, – ділиться Світлана Лазебна.

Вона – одна із тих, хто може виходити за межі інтернату.

За словами директора Михайла Ферштея, таких людей в закладі близько 25. Загалом інтернат розрахований на 130 осіб.

“Тут жінки важкі. Переважно, це є шизофреники, епілептики, є і слабоумність. Більшість – 90% – шизофреніки. 30 людей лежачих. Вони проживають тут на повному держзабезпеченні”, – розповідає очільник психоневрологічного інтернату.

Заклади такого типу підпорядковуються обласному департаменту соціальної політики. Як розповів начальник цього відомства Володимир Корженьовський, на їхньому балансі є вісім інтернатів: “Ліжкомісця у нас не зменшуються. Якщо брати по психоневрологічних інтернатах, то Снятинський психоневрологічний – 360 місць, Коломийський на базі дитячого – 60, 130 – Погоня та 174 – Делятин. Що стосується фінансування, то цифра не зменшувалася. Вона з 2019-го збільшилося на 11%”.

У Прикарпатському обласному клінічному центрі теж лікують людей з психічними розладами. Його, як і інші заклади такого типу, торкнулася медична реформа.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.