Більшість медзакладів спеціалізованої медичної допомоги Прикарпаття готові до другої хвилі медреформи.
Про це повідомили у четвер, 30 січня, на брифінгу в ОДА, пише Репортер.
“Ці зміни покажуть, які заклади готові до реформування, а які є скоріше касами для виплати зарплати, а не медичними закладами”, – говорить голова обласної ради Олександр Сич.
Нагадаємо, під час першої хвилі медреформи договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) мали заклади, які надають первинну допомогу.
Друга хвиля передбачає реформування закладів спеціалізованої допомоги. Підписати контракти з НСЗУ зараз готові 74% спеціалізованих медзакладів Івано-Франківської області.
На Прикарпатті створили дев’ять опорних закладів, які будуть основними в проведенні реформи. Всього 63 заклади Прикарпаття мають долучитися до реформи.
“95 закладів уже перетворені в комунальні некомерційні підприємства, – говорить директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця. – У нас все відкрито, людина може в інтернеті побачити, де є ліки, який лікар приймає. На всіх рівнях зроблено багато кроків, від реформи має виграти в першу чергу пацієнт”.
З 1 квітня медзаклади спеціалізованої допомоги мають отримувати фінансування з держбюджету за Програмою медичних гарантій, субвенції для них непередбачено. Таким чином, з 1 квітня запрацює Програма медичних гарантій – перелік послуг, які держава гарантуватиме пацієнтам безкоштовно.
Щоб скористатися ними, треба укласти декларацію з лікарем первинки, який уже направлятиме до інших лікарів.
“Раніше гроші йшли на ліжко-місце. Як тільки кількість пацієнтів зростала, кількість днів перебування в лікарні зменшується, і навпаки. Це неправильно, – говорить директорка департаменту комунікацій НСЗУ України Тетяна Бойко. – Зараз ключовою людиною є пацієнт і всі кошти будуть спрямовуватись за пацієнтом. Тому ті заклади, які обиратимуть пацієнти, матимуть більше коштів”.
Comments are closed.