Війна

Свої в лісі. Як замовлення від лісгоспів отримують родичі лісівників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З початку 2019-го і до вересня 2021 року у трьох областях західної України лісгоспи опублікували у Prozorro інформацію про 15,6 тисячі закупівель. Серед них з аукціоном провели всього три.

Натомість підрядниками державних лісових господарств дуже часто стають колишні працівники або члени родини лісівників, пишуть Наші Гроші.

Під час моніторингу закупівель лісових господарств ми знайшли десятки контрактів лісгоспів з фірмами родичів їхніх працівників.

Наприклад, Гринявський лісгосп в Івано-Франківській області у 2017-2018 роках уклав з місцевою верховинською фірмою «Християна» контрактів на 1,78 млн грн на будівництво лісових доріг. З огляду на те, що загалом за останні п’ять років лісгосп витратив на будівництво 3,26 млн грн, то «Християна» одержала 54% від цієї суми.

Ця компанія належить Надії Федорчук, а її чоловік Юрій Федорчук ще донедавна, і точно в 2017-2018 роках, працював у тому ж лісгоспі. Його посада теж була відповідна… технік по ремонту та будівництву лісових доріг.

І це далеко не всі кошти, які лісгосп виділив родичам Юрія Федорчука. Ще понад 3,3 млн грн отримала Василина Федорчук — 72-річна пенсіонерка із села Голошина, де також прописаний Юрій Федорчук. Крім поважного віку, сумніви, що саме Василина Федорчук веде бізнес, викликає те, що в усіх документах її електронна адреса та телефонний номер збігаються із контактами директора ТОВ «Християна» Ігоря Матушевського. Техніку пенсіонерка Федорчук також орендує у фірми.

Загалом Василина Федорчук з 2012 року «заробила» понад 72 млн грн, із них 8,7 млн грн – від лісгоспів Івано-Франківської та Чернівецької областей. Особливо успішним для неї був 2020 рік, коли вона отримала підрядів на 41 млн грн. І все завдяки тій же ж «Християні».

Річ у тому, що протягом трьох років «Християна» активно виконувала берегоукріплювальні роботи –  отримала 9 підрядів на берегоукріплювальні споруди від Голошинської сільради (Верховинський район, Івано-Франківська область).

У 2018 році Державна архітектурно-будівельна інспекція провела перевірку трьох об’єктів і зафіксувала порушення — роботи виконували у невідповідності до затвердженої проєктної документації. Фірма отримала три приписи про усунення порушення та штрафи по 82 тис. гривень за кожен об’єкт, а в кінці 2019 року взагалі втратила ліцензію на будівництво об’єктів.

Але роботи хтось мав продовжувати і Голошинська сільська рада уклали угоди за процедурою звітування з … Василиною Федорчук.

Більше читайте за посиланням.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.