Акцент

Суд зобов’язав чиновників ОДА захистити від руйнування садибу Реїв на Рогатинщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Івано-Франківський окружний адміністративний суд виніс рішення, яким зобов’язав управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації вжити заходи для захисту об’єкта культурної спадщини. Йдеться про ам’яткунаціонального значення «Садиба та парк».

Про це повідомила пресслужба установи, передає Репортер.

Знаходиться пам’ятка в селі Приозерне, Івано-Франківського району. Це палацова споруда в еклектичному стилі кінця ХІХ століття, яка належала графському роду Реїв – нащадкам древнього роду Потоцьких.

У рішенні суду йдеться про розроблення науково-проектної документації з реставрації пам’ятки національного значення «Садиба та парк». А також – отримання письмового дозволу Міністерства культури та інформаційної політики України на її проведення. А також про виконання функції замовника щодо проведення робіт по реставрації пам’ятки національного значення «Садиба та парк».

Пам‘ятка шукає власника. Чому занепадає палац Реїв у Приозерному (ФОТО)

«З аналізу заяв по суті справи та вказаних норм права, суд встановив неналежне утримання та раціональне використання власником об’єкта культурної спадщини, що може привести до його руйнування. А Управлінням культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини допущено бездіяльність щодо незабезпечення захисту цього об’єкта культурної спадщини», – зазначається у висновках рішення суду.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку. Позивався у справі – заступник керівника Івано-Франківської обласної прокуратури.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні