Акцент Кримінал

Стіни руйнувалися під час будівництва: чиновнику Івано-Франківської ОДА та підряднику оголосили підозру

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Служба безпеки України в Івано-Франківській області заблокувала неефективне освоєння та привласнення бюджетних коштів приватною будівельною компанією.

Будівельники, перемігши у тендері, зобов’язувалися виконати реконструкцію будівлі школи в одному з гірських районів області. Угода передбачала добудову навчального корпусу та спортивного залу. Про це повідомила пресслужба обласного СБУ, передає Репортер.

Загальна сума тендеру становила 24 млн грн. Наразі з бюджету профінансовано роботи на 7,3 млн грн. Після того, як СБУ виявила зловживання під час освоєння коштів, замовник розірвав договір.

За даними слідства, керівник будівельної компанії вносив недостовірні відомості в акти виконаних робіт, зазначаючи у них роботи, які не були виконані фактично.До того ж будівельники використали низькоякісну перепалену та крихку цеглу. Стіни новобудови почали руйнуватися вже на етапі спорудження. Експертиза показала, що збитки бюджету лише за невиконання частини з уже оплачених робіт перевищують пів мільйона гривень. Загальна сума фінансових збитків буде встановлена після завершення всіх експертиз.\

Директору будівельної компанії повідомлено про підозру за ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчиненим у великих розмірах) та ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Відповідальному за технічний нагляд працівнику Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області оголошено підозру за ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.
Наразі триває будівельно-технічна експертиза щодо невідповідності якості цегли ДСТУ.

Планується призначення судово-економічної експертизи для встановлення загальної суми збитків.Розпорядник коштів для якісного виконання робіт оголосив новий тендер. Викриття протиправної діяльності проводилося спільно зі слідчим управлінням ГУ НП в області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні