Акцент

Рейди та поліція: в Укрзалізниці перевірятимуть, як пасажири носять маски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Національна поліція та воєнізована охорона будуть проводити «рейди» на рейсах «Укрзалізниці» під час травневих свят та перевірятимуть те, як пасажири носять маски.

Про це розповів керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Шевченко в етері телеканалу «Дом», інформує “Громадське”. маски

Він зазначив, що під час травневих свят компанія жорстко слідкуватиме за дотриманням карантинних правил.

Так, кожен потяг до та після рейсів проходитиме спеціальну обробку всередині та ззовні. Працівники та пасажири мають носити маски та дезінфікувати руки як потягах, так і на вокзалі. Для цього у кожному вагоні встановили санітайзери.

Окрім того, за словами Шевченка, Національна поліція та воєнізована охорона «Укрзалізниці» зможе проводити «рейди» та перевірятиме, як пасажири та співробітники компанії носять маски.

Що буде, якщо порушити правила?

Пасажирів, які не дотримуватимуть правил, можуть висадити з потяга. Водночас Шевченко зазначив, що це питання складне з «юридичного аспекту».

 «Теоретично, згідно з правилами перевезень, начальник поїзда має таке право. Але застосовувати фізичну силу до людини, якщо вона відмовляється це зробити, то взяти її за руку і витягти з поїзда, він не може. Для цього він залучає поліцію, яка, звісно, повинна цю людину зняти. У нас налагоджена взаємодія з поліцією, є кейси, є приклади, як це відбувається. Провідники та начальники поїздів прекрасно проінструктовані. Якщо людина адекватна, то, як правило, ситуація не доходить до цього пункту», ㅡ пояснив він.

У травні 2021 року буде 13 вихідних та 18 робочих днів, зокрема 3 додаткові вихідні — 3, 4 та 10 травня.

Так, травень розпочнеться з 4 вихідних поспіль. На 1 та 2 травня припадають свята — День праці та Великдень, тому вихідні перенесуть на 3 та 4 травня.

Крім того, вже через кілька днів на українців чекають ще три вихідні поспіль — 8-10 травня. День перемоги цьогоріч припадає на неділю, тому вихідний перенесуть на 10 травня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні