Акцент

Рада відхилила повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верховна Рада відхилила постанову, що містила рекомендацію Кабінету Міністрів повернути тариф на електроенергію на рівні 0,9 грн за кВт·год, а також поновити пільгові 100 кВт·год, у межах яких застосовуватиметься цей тариф.

За відповідну постанову №4590 «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт·год» проголосували 174 народних депутатів із необхідних 226-ти, пише Укрінформ.

Згідно з проєктом постанови, уряду пропонувалося внести зміни до фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів в частині встановлення тарифу на електроенергію населенню за обсяг, спожитий до 100 кВт·год електроенергії на місяць (включно), в розмірі 0,90 грн за 1 кВт·год (з податком на додану вартість). Це стосується, зокрема, громадян, які проживають у житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами, та у сільській місцевості.

28 грудня 2020 року уряд прийняв постанову № 1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483», якою з 1 січня до 31 березня 2021 року було встановлено фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 168 копійок за 1 кВт-год (з урахуванням податку на додану вартість). Також уряд продовжив до 31 березня 2021 року дію покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні