У понеділок, 11 жовтня, Івано-Франківська обласна комісія з ТЕБ і НС вирішила оголосити на території області надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ для бюджетних установ за пільговою ціною.
Про це йдеться протоколі опублікованому на сайті обласної державної адміністрації, пише Репортер.
На сьогодні в області виникла складна ситуація, пов’язана з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років, що може призвести до порушення нормальних умов життєдіяльності сотень тисяч мешканців області, виникнення загрози життю та здоров’ю населення, завдання значних матеріальних збитків.
Подальша відсутність газопостачання в умовах опалювального періоду призведе до блокування (припинення) роботи органів державної влади, закладів освіти, культури, соціальних закладів із тимчасовим та постійним перебуванням дітей-сиріт, осіб похилого віку та закладів охорони здоров’я, що в умовах пандемії, пов’язаної із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є неприпустимим та потребує вжиття термінових заходів реагування.
Тож комісія вирішила:
1. Визнати ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років та подальшим виникненням загрози життю і здоров’ю населення області, завдання значних матеріальних збитків, відповідно до пункту 24 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України, надзвичайною ситуацією.
2. Надзвичайну ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років, відповідно до Національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010, пункту 4.3 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями (далі – Порядок класифікації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 368, класифікувати як надзвичайну ситуацію техногенного характеру (код НС 10800 – НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення) регіонального рівня.
3. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським, селищним, сільським головам:
- терміново розглянути питання на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років;
- копії протоколів засідань місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій надати управлінню з питань цивільного захисту облдержадміністрації (e–mail: uns@if.gov.ua);
- забезпечити економне та раціональне використання енергоресурсів і не допускати випадків використання природного газу понад мінімально необхідні норми;
- уточнити плани реагування на надзвичайні ситуації ланок територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, до яких включити сили і засоби державних установ, організацій, підприємств усіх форм власності;
- перевірити готовність підвідомчих котелень до переходу на альтернативні види палива;
- вжити додаткових заходів щодо забезпечення належного проходження опалювального сезону на підпорядкованих територіях.
4. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським, селищним, сільським головам, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади вжити заходів щодо заключення угод на постачання природного газу по пільговій ціні в період опалювального сезону 2021-2022 років бюджетним установам.
5. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький), управлінню з питань цивільного захисту облдержадміністрації (В. Стебницький) підготувати та подати до Державної служби України з надзвичайних ситуацій:
- повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації;
- звернення про виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років .
Comments are closed.