Війна Розваги Статті

Прикарпаття чекає Свято неба: повний список атракцій (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Наприкінці травня вже вшосте у селах Ісаків та Одаїв планують провести Свято неба – Wings of Freedom.

Втім, до останнього невідомо, де саме буде святкування, бо ж усе залежить від вітру. Окрім польотів, на людей очікує багато різних атракцій. Організатори обіцяють – буде цікаво, пише Репортер. неба

Планів багато

Свято неба, як і в минулі роки, дає змогу людям ближче познайомитися з такими видами спорту, як дельтапланеризм і парапланеризм, насолодитись польотами професіоналів та політати з інструкторами, дізнатись трохи більше про техніку польотів. Свято планують провести 30 травня.

Захід відбудеться у форматі Wings of Freedom – вільний простір під відкритим небом для креативу, обміну ідеями щодо збереження навколишнього природного середовища. Адже 30 травня також відмічають Міжнародний день Дністра.

Крім того, гості свята зможуть поспостерігати за змаганнями з авіамоделювання, ракетомоделювання та повітряних зміїв. Охочі візьмуть участь у змаганнях на дальність польоту паперового літачка.

До неба – рукою подати

«Минулого року через пандемію та жорсткий карантин ми не змогли провести чергове Свято неба, – говорить його організатор Михайло Ковтун. – Цього року ми все спланували трохи по-іншому – навіть якщо Прикарпаття буде в «червоній зоні», то ми проведемо свято. Будемо дотримуватися дистанції, всюди будуть стояти антисептики, будемо розсаджувати людей далеко одне від одного й постійно нагадувати та інформувати».

За словами Ковтуна, вхід, як і позаминулого року, буде по пластмасових кришечках. Організатори також планують ввести на фестивалі свою валюту, яку можна буде замовити наперед. Розрахуватися гривнями буде неможливо.

«На цьому не все, може щось заберемо, натомість список всіляких родзинок не дуже афішуємо, бо ще доробляємо багато різних речей, – розказує організатор. – Наприклад, ще одна грандіозна штука – це симулятор польотів на дельтапланах і парапланах. Будуть дві конструкції, де діти чи дорослі зможуть зручно розміститися, й у них будуть усі умови, які нагадуватимуть політ у небі. Ми це створюємо для тих, хто хоче політати, але, можливо, боїться або не може з інших причин. Зараз якраз шукаємо інструктора, який би міг допомогти з моделюванням».

Свято неба, каже Ковтун, чудова нагода для людей, які хочуть просто відпочити, повеселитись і поспілкуватись на свіжому повітрі. Як бонус, зможуть дізнатися для себе щось нове з авіаконструювання, політати, розвіятись. Але це також нагода для зустрічі пілотів із багатьох областей України.

Читайте: Ковідні іспити. Як звільнення школярів від ДПА вплине на вступ до вишів

«В нас на Тлумаччині пілоти з парапланами та дельтапланами кружляють цілорічно, – говорить Михайло Ковтун. – Наприклад, планують приїхати пілоти з Харкова – це для них буде така своєрідна тусовка. До речі, колись до нас приїжджали студенти першого та другого курсу з дельта-клубу Харківського авіаційного інституту – вчилися пілотувати дельтаплан. Може й так буде, що проведемо свято одразу в Одаєві та Ісакові, все залежить від напрямку вітру. Якщо його підхопити й дозволяють погодні умови, то можна взагалі полетіти до іншої області. Але таким, звісно, займаються тільки професійні пілоти».

Небо любить сміливих

«Я захоплювався небом ще з дитинства, бо в мене дідусь був пілотом – постійно розказував різні історії, тож у мене не було іншого виходу, як стати пілотом, – говорить парапланерист Олег Гнатів. – Хотів поступити до Харкова в авіаційний, але тоді батьки не відпустили – мав проблеми із серцем. Хоч лікар сказав, що переросту та з часом все буде гаразд. Та, незважаючи на це, вперше я познайомився з небом у 20 років. Тоді з друзями поїхали до Львова, аби якось розважитись: хтось стрибав із парашутом, а я вирішив політати. Мені попався дуже крутий інструктор, який навіть після польоту сів зі мною і ми розмовляли кілька годин».

Після першого польоту, за словами Олега, він зрозумів – це його стихія. Вже за рік здійснив понад 30 польотів, постійно оновлював екіпірування, тягнув до свого захоплення усіх друзів.

«Вони в мене всі люблять висоту, половина – завдяки мені, – сміється Гнатів. – Один страшно боявся висоти, а тепер такий завзятий, що цілу зиму лиш питав мене: «Коли вже йдемо політати?». Я зазвичай починаю сезон десь на початку квітня, але цьогоріч таки ще не літав. В ідеалі добре літати з кінця квітня по жовтень. Найкраще підходить, звичайно, тепла спокійна погода. Але й бувало таке, що в небі застав дощ, щоправда, невеликий. На такі випадки треба мати «правильне» недешеве екіпірування, а найголовніше – добрий параплан».

За словами Олега, цього року він планує разом з усіма друзями поїхати на Свято неба. Почув про нього ще чотири роки тому, один раз все ж побував. Планував з’їздити й минулого року, але через жорсткий карантин на Прикарпатті – його відмінили.

Читайте також: Все онлайн. Як у Франківську батьки зможуть контролювати харчування дітей у школах

«Такі свята для дельтапланеристів і парапланеристів це справді свята, у прямому розумінні слова, – каже Гнатів. – Усі збираються компаніями, діляться враженнями, показують свою майстерність у небі, відпочивають. Критичних ситуацій в мене, слава Богу, не траплялося. У 2013 році у друга, який стрибав зі спортивним парашутом, заклинив карабін, то він летів ще десь пів кілометра вниз і аж потім відкрив запасний. Вже через місяць знову стрибав. Людей, що люблять небо, таке не лякає, а навпаки – гартує. Це ніби якась планка, яку ти подолав і вже почуваєшся на вищому рівні».

За словами пілота, параплан – це чудовий спосіб подолати страх висоти, набратися вражень і ділитися ними з іншими.

Тож свято неба запрошує всіх охочих 30 травня спробувати себе на висоті пташиного польоту. Або ж просто прийти та відпочити в гарній компанії. У будь-якому разі побачити й почути купу цікавого – точно вийде.

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.