Акцент

Очільниця Франківської ОДА звинуватила голів громад у провалі щеплення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбулася чергова онлайн-нарада, де розповіли про ситуацію з поширенням коронавірусу та щепленням станом на 19 жовтня.

Присутній на нараді директор департаменту охорони здоров’я ІФ ОДА Ігор Дмитренко розповів про загальну ситуацію з вакцинацією проти Covid. За його словами, в області щомісяця зростає темпи вакцинації. Так з початку кампанії в області щепили 363 тисячі щеплень – з них 209 тисяч першою дозою. Але, за його словами, цього замало, аби розірвати ланцюг зараження, пише Репортер.

Світлана Онищук

Далі він звернувся до голів громад, аби ті пропрацювали з місцевими медиками як прискорити темпи щеплення. Окрім того, Дмитренко сказав, що будуть перевіряти на місцях чи працюють пункти щеплення.

“Я починаю об’їзди пунктів щеплення. І буду перевіряти, чи вони  працюють, чи ні. Якщо я приїду, а вони не будуть працювати, будуть  проводитися адміністративні рішення. А також будемо звертатися до НСЗУ за безвідповідальність роботи і тої ситуації, яка склалася у нашій області”, – заявив чиновник.

Присутня на нараді голова ІФ ОДА Світла Онищук додала, що на Прикарпатті є такі випадки. Тож тепер за цим буде особливий контроль.

Після чого доповів начальник департаменту освіти ОДА Віктор Кімакович, який розповів про стан вакцинації серед освітян. Так, за його словами, в області провакцинували 78% усіх працівників закладів освіти, але він не уточнив скількома дозами.

“Найбільше вакцинованих серед працівників закладів професійно-технічної освіти. Там уже майже 90% працівників вакциновані. У школах вакциновані 82%. Найменше – це заклади дошкільної освіти. Там 68% вакцинованих”, – сказав Кимакович.

Серед громад, додав чиновник, найкращий показник серед закладів в Перегінська та Білоберізька. Там 98 освітян вакциновані. А найменше – в Яблунівській громаді, у якій всього 28%. Після чого він передав Світлані Онищук список з громад, де найгірша ситуація з вакцинацією.

Натомість Світлана Онищук сказала, Івано-Франківська область наближається до червоної зони карантинних обмежень. Також вона назвала громади, де найгірше приходить вакцинація серед населення. Це Чернелицька, Букачівська, Перегінська, Спаська, Коршівська, Загвіздянська, Печеніжинська, Яблунівська, Нижньовербізька та Войнилівська Громади.

Тому вона закликала голів громад активізувати роботу зі щеплення серед населення, пише Репортер.

“Вельмишановні голови громад, неодноразово до вас зверталася. Ви бачите, яка ситуація. Ви бачите, скільки летальних випадків. Помирають ті люди, які невакциновані. Ви бачите, що інші області уже ввійшли у червону зону. По рівню захворюваності, по рівню госпіталізації ми наближаємося до червоної зони. Уже наші сусіди – Львівська область увійшла туди. Ми розуміємо, що це обмеження діяльності багатьох установ, бізнесу тощо. Прошу активізуватися всіх. Ви бачите яка ситуація у наших лікарнях – вони переповненні хворими. Для прикладу, сьогодні у Чернелицькій громаді 208 провакцинованих. Це просто незадовільна робота. Ви не проводите інформаційну роботу і тому така ситуація”, – сказала Онищук.

Варто додати, 19 жовтня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав доручення про зобов’язання місцевої влади збільшити кількість щеплень до 1,5 млн на тиждень.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні