Акцент Кримінал

На Прикарпатті викрили ділків, які допомагали уникнути сплати податків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Співробітники ГУ ДФС в Івано-Франківській області в межах кримінального ліквідували діяльність «центру мінімізації платежів».

«Центр» надавав послуги з формування незаконного податкового кредиту та здійснював переведення безготівкових коштів у готівку. Про це повідомила пресслужба Державної фіскальної служби України, передає Репортер.

Схема полягала у наступному. Ряд товариств протягом певного часу здійснювали закупівлю товарів у офіційних виробників, з яких надалі виготовляли готову продукцію, більшу частину якої реалізовували за готівкові кошти на території України, без належного відбивання в податковому обліку вищевказаних підприємств.

Основними покупцями готової продукції були невеликі торгові мережі, продуктові магазини, продовольчі лотки на ринках тощо.

Також встановлено, що службові особи товариств, у бухгалтерії підконтрольних фірм, документально показували безтоварні господарські операції по придбанню в оптових баз різноманітних продуктів харчування, що не пов’язані із виробництвом готової продукції

Надалі відображалася фіктивна реалізація цих продуктів в адресу суб’єктів господарювання транзитно-конвертаційних груп, що діють по території України.

“За результатами санкціонованих обшуків виявлено та вилучено фінансово-господарські документи, які підтверджують протиправну діяльність групи товариств. Сума проконвертованих готівкових коштів «центру мінімізації платежів» становить близько млн гривень, ймовірні втрати бюджету 37 млн гривень”, – зазначив Голова ДФС Вадим Мельник.

На даний час проводяться слідчі дії з метою притягнення учасників «центру мінімізації платежів» до кримінальної відповідальності та проводяться заходи щодо відшкодування завданих державі збитків.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні