Війна Люди Статті

Христина Мохнацька – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу, нема куди сховатись, у постійній руб­риці Репортера – Христина Мохнацька.

Хто вона така, вже нікому, напевно, пояснювати не треба. Бо якщо хтось і не знав, то за тиждень скандалу не міг не дізнатись.

Вчителька географії, викладачка франківського Університету Короля Данила (УКД) Христина Мохнацька вирішила зійти на найвищу вершину планети – Еверест (8848 м). Своєю ідеєю вона захопила серйозних і геть не дурних спонсорів та зібрала з них, за її словами, 114 тисяч доларів. Заявила, що збирається йти на гору без кисню, і це буде черговий рекорд. На початку квітня поїхала до Непалу. Потім була акліматизація та пробні сходження.

За усім цим спостерігало чимало люду. І от 1 червня на Facebook-сторінці УКД з’являється повідомлення:

«Викладачка університету Христя Мохнацька здійснила успішне сходження на Еверест! Добралась до вершини Христина сьогодні о 07:04 за місцевим часом. Христина особисто за допомогою сотового зв’язку повідомила проректора УКД Олега Андрухіва про своє успішне сходження сьогодні».

Про те, що Христина Мохнацька зійшла на Еверест, написали й на сторінці туристичної фірми Nova Gora, власницею якої вона є. Аж тут раптом…

Першим звинуватив її у брехні дніпровський альпініст Дмитро Семеренко. Він того дня піднімався на вершину Лхоцзе, але команда була змушена повернутися в табір.

Семеренко опублікував відео, в якому заявив, що Христина до вершини не дійшла. У соцмережах почалися суперечки, а від Мохнацької – нічого.

Згодом вона прокоментувала заяву Семеренка, стверджуючи, що їй вдалося вийти на гору, але з кисневою маскою. Обіцяла фото та відео з вершини. Заявила, що крапку у цій історії поставить сертифікат про сходження на гору від місцевої влади.

А далі в мережі з’явився відкритий лист до Христини Мохнацької ще від одного відомого альпініста – харків’янина Валентина Сипавіна. Він запропонував франківці прояснити ситуацію.

«Як людина, що чотири рази піднялася на Еверест, вважаю себе експертом на цій горі. Я – людина авторитетна, маю прямий вплив на гімалайську базу даних. Вони знають, що я веду статистику українців на Евересті. Без моєї згоди нікого ніде не записують і нічого не рахують… Не рекомендую мені відмовляти, бо думаю, тобі немає чого приховувати», – написав Сипавін.

Сходження Христини прокоментував і київській альпініст Тарас Поздній. За його словами, Еверест обійшовся Мохнацькій приблизно у 60 тисяч доларів, включаючи двох шерпів і 10 кисневих балонів. Також він запевнив, що на акліматизаційному виході франківчанка не дійшла до четвертого табору – 7900 м.

«Я дуже не люблю брехні, особливо коли це стосується гір, – заявив Поздній. – Я хотів, аби Христина піднялася, з киснем чи без – неважливо. Головне – щоб усе було добре. Але коли ми почали розпитувати директорів компанії, яка організовувала наше сходження та сходження Христини зокрема, нам сказали, що вона на вершині не була».

4 червня Мохнацька зізналася, що не змогла піднятися на гору.

Втім, одразу ж з’явилася нова історія – про героїчний порятунок одного з шерпів. Сказала, що, коли до вершини залишалося 10-15 метрів, то вирішила спуститись до свого гіда, який через стан здоров’я не міг йти разом з нею. Ну, врятувала жінка хлопця, пожертвувавши власною славою. Потім на відео ті два її здивовані шерпи намагалися щось там підтвердити, але цільова аудиторія почала знущатись, і спроба не вдалась.

Через деякий час цей допис з її сторінки зник. Як зникли й усі відфотошоплені світлини, які вона публікувала як доказ свого сходження. Але на цьому історія не закінчилася, бо Христина продовжує вдавати з себе жертву та погрожує судом Дмитру Семеренку.

«Хто навів на мене наклепи – це Дмитро. Він оббрехав мене, створив булінг довкола мене, обзивав і ображав. Я вже подала на нього позов до суду через свого адвоката. Коли я повернусь – буде війна!» – сказала Христина у коментарі BBC.

У вівторок, 8 червня, на момент верстки номера, за даними «Репортера», позову ще не було. Хоча його також можна було зробити у фоторедакторі, що завадило?

І тут можна було б десь і посміятися, якби не було так сумно. Хоча фінал, якщо це ще він, цілком закономірний. Адже навіть серед карпатських альпіністів репутація у Христини Мохнацької давно була так собі. Ну, не люблять у горах піарників і збирачів сумнівних рекордів, незалежно від статі.

Рекорд «Найтриваліше декламування збірки поезій «Кобзар» Тараса Шевченка на вершині гори Арарат» (27 хвилин і 38 секунд) – може, трохи дивний, але нехай. А от «Найшвидше сходження на вершину найвищого вулкана світу жінкою» – річ серйозна. Так, на вулкан Охос-дель-Саладо (6891 м) на кордоні Аргентини й Чилі Христина Мохнацька, за її інформацією, піднялася за 19 годин і три хвилини.

І це, може, був би рекорд, якби, за даними «Репортера», до висоти 5900 Христина не їхала на машині від московського клубу «Семь вершин»… Взагалі, якщо почати перераховувати все, то є шанс втратити віру в людство.

Висновок – не можна лукавити вічно. Яким би спритним ти не був, рано чи пізно все вилізе назовні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.