Вже кілька років у Сєвєродонецьку працює громадський майданчик «ХочуБуду». Це відкритий простір, де будь-хто може знайти собі заняття до душі. Звісно, цьогоріч свої корективи вніс карантин, втім, платформа продовжує працювати.
«ХочуБуду» – це проєкт громадської організації «Сєвєродонецька молодіжна рада», реалізований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Його відкрили у 2017 році, тоді ж він увійшов у ТОП-10 найкращих молодіжних практик року в Україні, пише Репортер.
Координаторка майданчику «ХочуБуду» Олена Дубровіна розповідає, що ідея створення платформи виношувалася дуже довго – з самого початку діяльності молодіжної ради, якій цьогоріч виповнилося 10 років.
«Про свій простір ми мріяли з самого початку, – каже Олена Дубровіна. – Хотілося створити молодіжний центр, де можна було би працювати над проєктами. Бо з початку ми збиралися по квартирах або ж у кафе. Але це було не дуже зручно. А ще було незатишно, адже не кожен розумів, що й для чого ми робимо».
У 2016 році представники «Сєвєродонецької молодіжної ради» відвідали платформу «Вільна хата» у Краматорську й вирішили створити аналогічний простір у себе. Написали проєкт та отримали на його реалізацію фінансування від USAID (приблизно 20 тисяч доларів). Приміщення, де колись був дитячий садок, винайняли у приватного підприємця. Ремонт робили самі та за допомогою волонтерів.
«Тяжко відкривались, не все встигали – розказує Олена. – Навіть почали вже організовувати заходи, а ремонт ще тривав. Але крок за кроком набирали обертів. Зараз майданчик багатофункціональний, має попит, але нам бракує підтримки з боку влади. Наприклад, хотілося б, аби нам допомогли з орендою, бо для нас це дуже велике навантаження».
Власне, на етапі ремонту приміщення до команди «Сєвєродонецької молодіжної ради» долучилася Оксана Луньова. Спершу вона просто відвідувала заходи, потім стала волонтером, а нині – заступниця голови організації.
«Мені просто дуже хотілося, аби в нашому місті був такий простір, – говорить Оксана. – Ми підтримуємо всі ініціативи. Ми відкриті та хочемо, аби кожна людина, незважаючи на вік, стать, якісь особисті характеристики, могла прийти до нас зі своєю проблемою. І ми разом змогли б цю проблему вирішити. Тобто, ми підтримуємо кожного та можемо сприяти вирішенню соціальних проблем».
Крім того, «ХочуБуду» став місцем репетицій і виступів молодіжного театру, осередком роботи й відпочинку молоді, майданчиком для реалізації успішних проєктів.
Правда, на час карантину деякі активності довелося призупинити, а заходи переформатувати.
«Сюди приходять люди різного віку, адже ми проводимо заходи для різних цільових аудиторій. – розповідає Оксана Луньова. – Наприклад, на майстер-класи приходять діти зі своїми батьками. Є в нас курси, які направлені на розвиток комп’ютерних навиків. Люди літнього віку цього не вміють, тож вони із захопленням працюють за комп’ютером. А от для молоді ми проводимо творчі вечори, організовуємо живі бібліотеки. Тобто, насамперед ми розвиваємо неформальну освіту у всіх її проявах».
Власне, одним із проєктів, який нині реалізовують на базі майданчика «ХочуБуду», є «Академія можливостей» за фінансуванням USAID через проєкт «Демократичне врядування у Східній Україні». Це навчальна програма, що об’єднала 30 молодих людей з усіх підконтрольних Україні районів Луганщини.
Упродовж трьох місяців учасників «Академії можливостей» вчили громадській діяльності. Конкретніше – як побудувати сильну команду, як правильно писати проєкти, де шукати фінансування й партнерів, що таке ефективна комунікація, як просувати свої ідеї в соцмережах тощо.
Важко дістатися. Як живе на кордоні з Росією Троїцька громада (ФОТО)
«Наш проєкт спрямований на створення незалежної інформаційної платформи, – розповідає учасник «Академії можливостей» Сергій Хворов. – По-перше, ми будемо висвітлювати заходи, в яких задіяна молодь та громадські організації. Бо зараз ми зіткнулися з проблемою, що івентів ніби багато, але про них ніхто не знає. Та й загалом в нашій області є проблема з комунікацією, тож будемо її вирішувати. По-друге, в нас буде освітній контент. Будемо розповідати молоді, що таке, наприклад, громадська організація: для чого її створювати, як її зареєструвати, які бувають форми участі молоді в управлінні на місцевому рівні і т. д.».
Також на базі майданчика «ХочуБуду» працює Центр підтримки мікробізнесу та самозайнятості.
Там проводять тренінги з підприємництва та фінансів. Там же розмістився IT lab – навчальна платформа з програмування, веб-дизайну, робототехніки. Крім того, вже два роки працює арт-студія «Пісочниця», де проводять різні майстер-класи для дорослих і дітей від чотирьох років.
«Два роки тому, завдяки майданчику «ХочуБуду», я пройшла навчання, отримала свій перший грант і відкрила арт-студію, – каже керівниця «Пісочниці» Юлія Кисловска. – Зараз навчаю творчості дітей і дорослих. Ми проводимо масу цікавих заходів – малювання на воді, вітражний розпис, гончарне мистецтво, театральні студії».
Словом, якщо будете у Сєвєродонецьку, то знайте – в «ХочуБуду» на вас завжди чекає приємне товариство, смачна кава та безліч корисних речей.
Автор: Ірина Гаврилюк
Матеріал опублікований в рамках проєкту «СВОЇ», який виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Контент є виключною відповідальністю газети «Репортер» і не обов’язково відображає
погляди USAID чи уряду США.
Comments are closed.