Афіша Культура

В Івано-Франківську презентують Гетьманські листи роду Потоцьких

Google+PinterestLinkedInTumblr
Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську запрошує на презентацію Гетьманських листів роду Потоцьких і книжки „На службі Вітчизні. Військо Польське в системі безпеки південно-східних воєводств II Речі Посполитої (1921-1939)”.

Ідея зібрати, опрацювати та видати листи п’яти гетьманів, що походять з роду Потоцьких, герба Пілява, з’явилася як відповідь на появу постулатів, недостатнє використання епістолографії в дослідженнях історії польсько-литовської держави, пише “Репортер” з посиланням на Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Зустріч з авторами: професором, доктором наук Мацеєм Францем і доктором наук Адамом Останкєм, професором ВТА, відбудеться 18 лютого (вівторок) 2020 року о 18.00 год. за адресою: вул. Січових Стрільців, 56. Презентація буде польською мовою.

“Гетьманське листування, що охоплює період від середини XVII до середини XVIII століть, – це безцінне джерело для історії Речі Посполитої.  Листи, писані в оточенні кількох коронних гетьманів, адресовані найважливішим особам держави, становили і становлять ідеальне джерело демонстрації механізмів управління державою, керування її армією, разом з тим, показують всі вади і досягнення тогочасної політики. А також листи, надіслані цими ж особами самим гетьманам”, – йдеться в анонсі презентації.
Розпорошені по чисельних архівах в різних країнах Європи, листи не були належним чином вивчені  істориками.
“Серія Гетьманських листів роду Потоцьких, яку ми віддаємо в руки Читачів, є спробою виправити ситуацію і залучити до широкого наукового вжитку листів, які, сподіваємося, є свідком своїх часів і сьогодні знову отримують можливість говорити”, – йдеться у повідомленні Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.