Афіша Розваги

Франківська філармонія відкриє сезон «танцями» Мирослава Скорика (АНОНС)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У вівторок, 14 вересня, о 18.30 в Івано-Франківській обласній філармонії відбудеться концерт фортепіанного дуету Dovhan&Zubko Piano Duo та Академічного камерного оркестру Harmonia Nobile.

Ця подія відкриє філармонійний концертний сезон, пише Репортер.

Єднання епох та стилів

У програмі прозвучать твори українських та чеських композиторів. Концерт для фортепіано в чотири руки у супроводі оркестру сі бемоль мажор Леопольда Кожелуга та «Три екстравагантні танці» Мирослава Скорика виконає дует піаністів зі Львова. А концертна симфонія для струнних сі бемоль мажор Дмитра Бортнянського і симфонія для струнних ля-мажор Франтішека Бенди прозвучить у виконанні оркестру.

«Естетика жанру концерту – це, певною мірою, про змагання соліста з оркестром, – пояснює Наталія Зубко. – А оскільки солістів двоє, то матимемо змагання солістів між собою – демонстрування майстерності кожного зокрема. Також  покажемо вміння співпрацювати та єднатися в музиці».

Як дует Наталія Зубко та Петро Довгань виступатимуть з оркестром вперше. Але творча співпраця цих виконавців з філармонійними колективами є багаторічною. Разом іони брали участь, у фестивалях та інших концертних проєктах.

«Концерт для фортепіанного дуету Леопольда Кожелуга виконується не часто, тож ми будемо раді познайомити слухачів з цією чудовою музикою, – продовжує піаністка. – Хочемо привернути увагу до творчості цього композитора, який, до речі, за життя був визнаним, але згодом несправедливо забутий».

До слова, чеський композитор був сучасником Вольфганга Моцарта і Людвіга ван Бетховена, а його концерт для фортепіано в чотири руки є чи не єдиним твором такого жанру епохи класицизму.

 Скорик: класика, джаз, модерн

«Творчість Мирослава Скорика ще за його життя стала класикою. І для нас дуже важливо вшанувати пам’ять нашого видатного композитора в рамках відзначення 30-ї річниці відновлення незалежності України, – кажуть піаністи. – Його музика зрозуміла для широкого кола слухачів і тим він цікавий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Синкретизм стилів, які поєднані у творчості Скорика: класика, джаз, модерн, – якраз і дарує це розуміння для широкої авдиторії. Сподіваємось, що і нам вдасться передати особливу енергетику його музики та подарувати франківцям справжнє мистецьке свят».

На концерті прозвучать такі твори Скорика: «Три екстравагантні танці»: «Вихід і щось іспансько-мавританське», «Сумний блюз», «Канкан зі старовинної грамофонної платівки». Музиканти обіцяють, що ці музичні твори захоплять слухача нестримною енергією, ліричними роздумами і неповторним колоритом. Зауважимо, що до 30-річчя відновлення незалежності композитора Скорика нагородили званням Легенди українського мистецтва (посмертно).

Авторка: Надія Шегда
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.