Люди Політика

Мандат до Верховної Ради обійшовся Шевченку майже у 800 тисяч гривень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Активісти руху “Чесно” проаналізували фінансові звіти кандидатів до Верховної Ради України на 85 окрузі на Франківщині.

17 липня на семи мажоритарних округах в Україні пройшли проміжні вибори до Верховної Ради України.

info

На Прикарпатті виборчий процес охопив Калуський, Рогатинський і частину Галицького районів. Зареєстровано 19 технічних кандидатів, блокувалась робота Окружної виборчої комісії. За перемогу боролися брати двохполітичних важковаговиків Прикарпаття – Ігоря Насалика та Олександра Шевченка. Зрештою, перемогу здобув молодший брат нардепа Олександра Шевченка – Віктор.

Наразі, 10 із 37 кандидатів, які балотувалися на окрузі №85 здали свої звіти про надходження та використання коштів виборчого фонду. Загалом, за короткий період виборчої кампанії (6 тижнів) і при великій кількості кандидатів чимало грошей вкладалось у біл-бордну кампанію, фактично усі основні “гравці” займали рекламні площі під свою політичну рекламу. Враховуючи специфіку округу – переважно сільське населення, – залучались періодичні видання та розповсюджувалися персональні агітаційні матеріали. Найбільше коштів з виборчих фондів кожен із кандидатів витрачав на телевізійну рекламу та ефіри на обласних телеканалах.

Переможець на окрузі Віктор Шевченко виборчий фонд забезпечив сам і склав він 361 304 грн. На друковану продукцію штаб Шевченка витратив 28 374, ще 25 030 витрачено на розміщення матеріалів на носіях зовнішньої реклами. Використання ЗМІ обійшлось уже чинному нардепу у 307 600 грн і ще 300 грн на оренду приміщень. Новоспечений нардеп підійшов до роботи на окрузі, де мав майже нульову впізнаваність, досить широко – для політичної реклами використав майже усі можливі телеканали, від обласного масштабу до районного. Також Шевченко, згідно з розшифровкою фінансового звіту, охопив усі районні друковані видання та зробив акцент на одну газету обласного рівня. На зовнішню рекламу витратив лише 3600 грн, однак на окрузі проводили приховану білбордну кампанію у стилістиці партії “УКРОП” та акценті на патріотизмі. Партія цю рекламу також не оплачувала, – принаймні, у звіті за перше півріччя ці витрати відсутні.

“Поширеною практикою серед наших кандидатів є ігнорування у фінансових звітах пунктів про використання коштів на оренду офісів, роботу агітаторів чи, як, наприклад, у випадку Віктора Шевченка, організацію відпочинку на “Буковелі”, – каже активіст “Чесно” Віталій Світлик. 

18 липня відкрито кримінальне провадженнястосовно організації Шевченком безкоштовних поїздок для виборців округу на курорт “Буковель”. За даними “Української Правди” – Віктор Шевченко часто проводив зустрічі на окрузі, однак, основну частину часу спілкувався з людьми, які відвідували ТК “Буковель”. Також було зафіксовано факт організації майже 30 автобусів для поїздки в туристичний комплекс (приблизно півтори тисячі виборців) за день до виборів. Наступного дня (у день виборів) учасників екскурсії обдзвонювали працівники кол-центру і розпитували про враження від поїздки.

Також у фінансовому звіті Шевченко не вказав вартість проведення соціологічних опитувань на окрузі, яке Громадська Мережа “ОПОРА” також розцінила як маніпулятивне.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.